تماشا تجسمی‌تیوب

"در یک صفحه مشابه" داستانی درباره شریک زندگی

"در یک صفحه مشابه" داستانی درباره شریک زندگی

گاهی اوقات زندگی می‌‌تواند یک ماجراجویی باشد، اگر شریک مناسب را پیدا کنید. در فیلم کوتاه پویانمایی «در همان صفحه»، یک گزارشگر خبری منضبط، کار را سرلوحه زندگی قرار می‌دهد و به جای زندگی کردن،  مدام خبرها را می‌نویسد. یعنی تا زمانی که با زنی ماجراجو آشنا می‌شود که به او نشان می‌دهدچقدر زندگی جذاب است وقتی زندگی را از نزدیک تجربه می‌کنید.

همین را می توان در مورد خالقان دانشجوی این فیلم کوتاه انیمیشن، کارلا لوتزCarla Lutz و آلی نورمنAlli Norman از کالج هنر و طراحی رینگلینگ که جایزه دانشجویی امی دریافت کردند، گفت. آنها نه تنها این سفر فیلمسازی را با هم انجام دادند، بلکه به عنوان بهترین دوستان و هم اتاقی به سفر حرفه ای خود در لس آنجلس ادامه می دهند، نورمن در Hasbro کار می کند و مدل سازی سه بعدی و مجسمه سازی برای اسباب بازی ها انجام می دهد و لوتز در حال کار بر روی مجموعه انیمیشن All Hail King Julien برای. تلویزیون انیمیشن DreamWorks.

لوتز می‌گوید: «ما در واقع به شوخی می‌گفتیم که این فیلم فقط داستانی درباره دوستی من و آلی است، زیرا من با رفتار جدی شخصیت نویسنده اصلی‌مان ارتباط برقرار می‌کنم و آلی همان بدخلقی و خودانگیختگی دختر کمیک ما را دارد. به همین دلیل، بسیاری از ما در تمام جنبه‌های این فیلم جای گرفته‌ایم، که امیدواریم مخاطبان ناخودآگاه بتوانند آن را احساس کنند.»

این فیلم 3 دقیقه‌ای و 49 ثانیه‌ای توسط این دو دوست ساخته شده است که به‌عنوان کارگردان مشترک بازی می‌کردند. نورمن نقش اصلی را برای طراحی، مدل‌سازی شخصیت/محیط، بافت، نقاشی، نورپردازی و «کافئین» داشت. لوتز، در عین حال، تهیه کننده بود، ویرایش داستان، انیمیشن، ویرایش فنی، و کامپوزیت، و همچنین مدیریت و برنامه ریزی تیم آهنگسازان و طراحان صدا را برعهده داشت.

لوتز خاطرنشان می‌کند: «اگرچه هرکدام به عنوان رهبر بخش‌های خاصی عمل می‌کردیم، اما هر دوی ما برای این فیلم مدل‌سازی کردیم، ساختیم، بافت‌سازی کردیم، انیمیشن‌سازی کردیم، نورپردازی کردیم و ترکیب کردیم.» حتی کار طراحی ما 50-50 بود، زیرا تمام دارایی ها بین ما تقسیم شده بود. شخصیت‌های ما نمونه‌ای عالی از این موضوع هستند: ما هر دو طرح‌هایی را برای هر کدام ایجاد کردیم، و سپس یکی از ما به عنوان "سرعت دهنده" برای آن شخصیت عمل کرد تا آن را نهایی کنیم."

پیش تولید در یک کلاس در ترم دوم سال اول شروع شد. از آن زمان به بعد، این دو زن به طور تمام وقت از ساعت 8 صبح تا 2 بامداد روزانه به مدت یک سال و نیم تا آوریل 2015 روی این فیلم کار کردند. با این حال، قبل از اینکه پروژه روشن شود، این زوج روی یک پایان نامه کاملاً متفاوت کار کردند. .

«در طول پیش تولید، ما با ارائه چند بازی به چالش کشیده شدیم. برای ایجاد ایده هایی که به آنها علاقه داشتیم، همه الهامات مورد علاقه خود را جمع آوری و ذخیره کردیم. ما از فیلم، هنر، زندگی و هر چیز دیگری که الهام بخش ما بود، استفاده کردیم. لوتز توضیح می‌دهد که ما «تخته‌های چوب پنبه‌ای» ارزان و مقوایی ساختیم و هر چیزی را که دوست داشتیم یا برایمان معنی‌دار بود آویزان کردیم. زیبایی شناسی نهایی فیلم ما از چیزهای مورد علاقه ما ساخته شده است: تضاد شدید نور و رنگ، زمان های قدیمی و هنر قدیمی (مخصوصاً سبک انیمیشن UPA) و داستان های عاشقانه. لحظه ای بود که هر دو نشستیم و به این نتیجه رسیدیم که خیلی بزرگ شده ایم و نمی دانیم چگونه این فیلم را زنده کنیم و عدالت را اجرا کنیم.»

با این حال، تردید لحظه ای، زمانی که آنها مجبور بودند توپ را به دست بیاورند، به عمل تبدیل شد، بنابراین انتخاب های طراحی آنها در نهایت از سبک های هنری شخصی خودشان بود. نورمن می‌افزاید: «شخصیت‌ها آنقدر شخصی شدند که در نهایت بسیار شبیه هر دوی ما به نظر می‌رسند و عمل می‌کنند.

منبع