تماشا تجسمی‌تیوب

انیمیشن کوتاه"پسری در میان چوب ها" روایتی درباره یک کودک مبتلا به اوتیسم

انیمیشن کوتاه"پسری در میان چوب ها" روایتی درباره یک کودک مبتلا به اوتیسم

فیلم کوتاه Boy in the Woods که توسط شرکت برزیلی Hype Animation Studios با تولید مشترک Fabrica do Futuro ساخته شده است، داستانی موزیکال در مورد همدلی و پذیرش با مضمون اجتماعی قوی را به نمایش می گذارد. وقتی پسر کوچکی در جنگلی عجیب گم می‌شود، تنها راه پدرش برای نجات او، درک و ارتباط با دنیای خودش است. این فیلم کوتاه به کارگردانی فابیانو لئاندرو پاندولفی و تهیه کنندگی گابریل گارسیا و فرانسیسکو هاوک قرار است در جشنواره بین المللی فیلم LA Shorts در تاریخ 5 اکتبر به نمایش درآید.

"این پروژه نیازمند مراقبت و حساسیت ویژه از سوی همه خدمه ما برای ارائه رویکرد صحیح بود. فابیانو پاندولفی، نویسنده و کارگردان، گفت: ما می‌خواستیم با موضوع اوتیسم به روشی خالص و بدون قربانی‌گرایی یا نمایش‌های غیرضروری برخورد کنیم. پاندولفی توضیح داد: «ما به همراه خانواده‌هایی که کودکان اوتیسمی داشتند درباره اینکه بچه‌ها (و والدینشان) دنیا را چگونه می‌بینند، تحقیق کردیم و سعی کردیم کمی از این احساسات را روی صفحه نمایش بازتولید کنیم».
بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، از هر 54 کودک، یک کودک مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) شناسایی شده است. گابریل گارسیا، مدیر عامل هایپ، می گوید: «برای ما در هایپ، آگاهی دادن به این موضوع بسیار مهم است. تهیه کننده معتقد است: «این یک موضوع بسیار تکراری است، اما ممکن است به اندازه کافی توسط عموم مردم مورد بحث قرار نگیرد.

تولید Boy in the Woods دو سال به طول انجامید و هایپ همچنین روی فرانسیسکو هاک از AudioPorto، سازنده موسیقی متن حساب باز کرد. قسمت انیمیشن با مشارکت Hype و استودیوی پروی Red Animation انجام شد. این دو شرکت - همراه با PunkRobot شیلی - گروه Los Amigos را ساختند، یک استودیوی جمعی در کل قلمرو Latam.

منبع