تماشا تجسمی‌تیوب

"مواجهه" انیمیشن کوتاهی درباره تاثیر کودکی در بزرگسالی

"مواجهه" انیمیشن کوتاهی درباره تاثیر کودکی در بزرگسالی

این فیلم کوتاه ترکیبی از استاپ موشن ولایو اکشن است که به چگونگی شکل‌گیری روابط ما در بین مردم می‌پردازد،

اگرچه زیبایی‌شناسی متمایز Facing It تمرکز اصلی همه کسانی است که آن را تماشا می‌کنند، اما این فیلمی است که حول یک خط داستانی بسیار مرتبط با تکنیک آن می‌چرخد.

 سام گینزبوروSam Gainsborough، فارغ‌التحصیل NFو کارگردان فیلم مواجهه می‌گوید:من می خواستم فیلمی بسازم که نشان دهد،چگونه یک رابطه می تواند بر نحوه زندگی ما تأثیر بگذارد. Facing It به بررسی رابطه شخصیت با والدینش می‌پردازد، اما می‌تواند در مورد دوستان، زوج ها و هر کس دیگری هم باشد. من فقط می‌خواستم فیلمی بسازم که مردم را به فکر فرو ببرد و از خود بپرسند که آیا آنطور که می‌خواهند زندگی می‌کنند یا نه. زمانی که لوئیزا وود، نویسنده‌ام، و من شروع به کار بر روی فیلمنامه کردیم، اولین چیزی که  روی کاغذ نوشتیم این بود که «سرکوب تو را نابود می‌کند»، به این معنی که شخصیت اصلی ما به جای بروز احساسات خود،آنها را سرکوب می‌کند. ما می‌خواستیم فیلمی بسازیم که نقص‌ها و کشمکش‌های درونی همه را نشان دهد، بالاخره هیچ‌کس کامل نیست.

ما فیلم را به صورت زنده و پیکسلیشن فیلمبرداری کردیم و سپس به طور جداگانه صورت شخصیت را در استودیو در مقابل یک پرده سبز گرفتیم، سپس فیلم قبلی را با فریمهای استودیو به روش روتوسکوپی ترکیب کردیم و امید داشتیم که کار کند. سرها از پلاستیسین ساخته شده بودند، در اندازه واقعی و در مجموع حدود نیم تن پلاستیسین استفاده کردیم. خوب، هدف این بود که اندازه واقعی آنها باشد، اما اغلب مقیاس به دو برابر نزدیک می شد! ما همچنین به اندازه کافی خوش شانس بودیم که استاپ موشن را در همان اتاقی که نیک پارک شروع به ساخت Wallace and Gromit - A Grand Day Out کرد، فیلمبرداری کردیم. برای من واقعاً جالب بود که در همان اتاقی کار می‌کردم که ساخت فیلمی را دیدم که در کودکی الهام‌بخش بود.

 ما سعی کردیم داستانی بنویسیم که مطابق با همین شیوه اجرایی باشد، زیرا داستان این است که چگونه ادراک ما از مردم، بسته به احساس ما نسبت به آنها، و احساس ما نسبت به دنیای واقعی، تغییر می کند. این فیلم تا حد زیادی در واقعیت است، اما همه چیز در مورد احساس شخصیت اصلی نسبت به دیگران در دنیای انیمیشن است، و به همین دلیل، تکنیک انیمیشن واقعیت را از طریق چشمان او تقویت می کند تا نحوه تعامل عاطفی او با جهان را بازگو کند.

منبع