تماشا تجسمی‌تیوب

انیمیشن "ماهی" پربازدید‌ترین انیمیشن درباره خطر زباله‌های پلاستیکی

انیمیشن "ماهی" پربازدید‌ترین انیمیشن درباره خطر زباله‌های پلاستیکی

 

W+K Amsterdam با فیلمساز مبتکر Adam Pesapane(PES) همکاری کرده است تا فیلم The Fish را بسازد، استاپ موشن کوتاهی که چرخه زندگی یک ماهی را مرور می کند.،ماهی،کاراکتر اصلی، از زباله های پلاستیکی غیرقابل مصرف و اشیای معمولی که مردم به فاصله یک چشم برهم زدن دور می‌ریزند، ساخته شده است.چنگال، بسته‌بندی و البته نی پلاستیکی.

این انیمیشن به دلیل طبیعت عجیب و دوست‌داشتنی ماهی، با وجود ترکیب غیرعادی آن، و همچنین مرغ دریایی چاق و خندان که طی زمان کوتاهی، سعی می‌کند قهرمان فیلم را ببلعد، پر از شخصیت‌های رنگارنگ است. با این حال، وقتی فیلم با تصویری از مرغ دریایی در کنار جمله ای تکان دهنده به پایان می‌رسد، زیبایی از بین می رود: "آلودگی پلاستیک دریایی به بیش از 800 گونه جانوری آسیب می زند."

این مرغ دریایی یکی از پرندگانی بود که احتمالا پلاستیک مصرف می‌کردند، به طوری که بیش از 90 درصد از پرندگان دریایی در معده‌شان مواد پلاستیکی داشتند. آماری که با منتشر شدن اسکلت یکی از این موجودات پر از زباله های پلاستیکی در انیمیشن پِس منتشر شد نشان می‌دهد، سالانه 100000 پستاندار دریایی و لاک پشت در اثر آلودگی کشته می‌شوند.  

این فیلم  که در سال 2019 همزمان با روز زمین منتشر شد، آسیب های شدیدی را که پلاستیک های یکبار مصرف و آلودگی پلاستیکی به حیات وحش، اقیانوس ها و محیط زیست وارد می کند، به نمایش گذاشت. پیام آن روشن است: با دقت فکر کنید و در مورد هدر دادن مواد پلاستیکی مسئولیت‌پذیر باشید. در حالی که بسیاری از ما با تصاویری از گونه‌های مختلف جانوران دریایی که در بطری های آب پلاستیکی و یا در بسته‌بندی‌ها به دام افتاده‌اند، آشنا هستیم، اغلب فراموش می‌کنیم که حیواناتی که زباله‌ها را بلعیده‌اند هم به خودی خود، تهدید بزرگی محسوب می شوند.

 شرکت کورونا و پارلی از سال 2017 با یکدیگر همکاری کرده‌اند، تلاش‌های قبلی آن‌ها شامل استفاده هوشمندانه از زباله‌های پلاستیکی برداشت‌شده از اقیانوس‌ها است که سپس به همه چیز از تاسیسات در مقیاس بزرگ تا تی‌شرت‌های هاوایی تبدیل می‌شود. کورونا و پارلی از طریق کمپین‌های غیرمعمول خود تصمیم گرفتند مردم را تشویق کنند که سطح زباله‌های پلاستیکی خود را کاهش دهند و از طرح‌های پاک‌سازی ساحل در حال انجام خود حمایت کنند، که تاکنون بیش از 500 پاکسازی در 15 کشور انجام شده است.