کتاب ۱۰۰۰۰ سال هنر اثر مجموعه ی نویسندگان

کتاب ۱۰۰۰۰ سال هنر اثر مجموعه ی نویسندگانکتاب ۱۰۰۰۰ سال هنر اثر مجموعه ی نویسندگان

در این کتاب با شیوهٔ جدیدی در برخورد با هنر آشنا می‌شوید. ده هزار سال هنر راهنمایی مختصر است دربارهٔ کل تاریخ هنر از ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد تا دوران حاضر.

تاریخ شگفت‌آور هنر کتاب "۱۰۰۰۰ سال هنر" نگاهی نامتعارف و جالب توجه به هنر دارد. این کتاب ۵۰۰ شاهکار هنری از کشورها، فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف را به ترتیب تاریخی معرفی می‌کند؛ از همین رو پیش‌درآمد مناسبی است برای کسانی که آشنایی مختصری با هنر دارند و در عین حال منبع بی‌نظیری است برای اشخاصی که سال‌ها با هنر دمخور بوده‌اند.

ناهار در آتلیه/ اثرِ ادوارد مانه/ ۱۱۸ در ۱۵۴ سانتی متر/ موزه پیناکوتک، مونیخ/ صفحه ۴۲۰ کتاب

کتاب ۱۰۰۰۰ سال هنر حاوی شاهکارهای مشهور، آثار کمتر شناخته‌شده و بسیاری آثار شگفت‌آور تاریخ هنر است و از پایان آخرین عصر یخبندان تا هنر مفهومی سده بیستم را شامل می‌شود. کتاب ۱۰۰۰۰ سال هنر با ارائه متون تشریحی نشان می‌دهد که آثار ارائه‌شده به چه دلیلی اهمیت دارند و چه چیزی آنها را در فرهنگ خاص خود منحصربه‌فرد کرده و جایگاه آنها در تکوین تاریخ هنر چیست، و بدین ترتیب دیدگاهی جدید در هنر جهان عرضه می‌کند.

میدانِ شهر/ اثرِ آلبرتو جاکومتی/ برنز/ پهنا ۶۲.۵ سانتی متر/ موزه گوگنهایم،نیویورک/ صفحه ۴۷۶ کتاب

متوجه می‌شویم زمانی که "ونوس دو میلو" در یونان تراشیده می‌شد چه آثاری در ژاپن، عراق، پرو یا نیجریه خلق می‌شدند. تنها در کتاب ۱۰۰۰۰ سال هنر است که کشف می‌کنیم زمانی که "دیه‌گو ولاسکس" پرتره جاودانه "لاس منیناس" را از خانواده سلطنتی می‌کشید، هنرمند ناشناسی در هندوستان جام شراب ظریفی از یشم برای پادشاهی می‌ساخت که تاج‌محل را بنا کرد.کتاب حاضر این گوناگونی ارزشمند را ارج می‌نهد و نشان می‌دهد چطور آثار هنری که در طی هزاره‌ها در اقصی نقاط جهان خلق شده‌اند با هم دم ساز می‌شوند.