"ایگو ارکتوس" مجسمه ای غول پیکر از پاهای انسان

"ایگو ارکتوس" مجسمه ای غول پیکر از پاهای انسان"ایگو ارکتوس" مجسمه ای غول پیکر از پاهای انسان

ماریو مانچی Mario Mankey هنرمند معاصر اسپانیایی است. او در کار خود به بررسی رفتار انسان مدرن، احساسات و اضطراب های او می پردازد

ماریو برای کارهایش از تکنیک های مختلف بهره می گیرد: نقاشی، هنر خیابانی، مجسمه ها و حتی تصویرسازی های طنزآمیز و کمیک می آفریند. امادر این مطلب در مورد یک چیدمان یا مجسمه قابل توجه صحبت خواهیم کرد.

"ایگو ارکتوس" مجسمه ای غول پیکر از پاهای انسان است که از سقف یک اتاق وارد شده است.این چیدمان به عنوان بخشی از پروژه آلمانی "HAUS" ("خانه") ایجاد شد که توسط 175 هنرمند طراحی شده بود که می خواستند ساختمان پنج طبقه متروکه بانک را قبل از تخریب به نمایشگاهی پر جنب و جوش از آثار هنرمنران جوان تبدیل کنند.کار ماریو هم یک ارتباط هنری با بیننده است و هم یک تحریک پر از طنز و طعنه. در این اثر ، این تصور به وجود می آید که بالاتر از سقف، کسی وجود دارد که صاحب این پاهاست که از طبقات بالای ساختمان وارد شده است!
ماریو مانچی از نام "Ego Erectus" برای این کارش بهره گرفته است که در مهنای لاتین یعنی کسی که مسیری را هموار می کند.بدون شک هر بیننده ای وارد این اتاق شود غافلگیر می شود، این غافلگیری به این معناست که زندگی ما در داخل اتاق های کوچک چه معنایی دارد؟
روح انسان نیاز به فضایی زیادی دارد و در این قفس های کوچک چگونه محبوس می شویم.

برای دیدن گالری آثار این هنرمند لطفا اینجا را کلیک کنید.