تماشا تجسمی‌تیوب

انیمیشن ماکروپولیس با موضوع نقص عضو

انیمیشن ماکروپولیس با موضوع نقص عضو

"Macropolis" به سفارش "Unlimited Programme"، بخشی از المپیاد فرهنگی لندن 2012، که به هنر و فرهنگ ناشنوایان و ناشنوایان اختصاص یافته ، ساخته شده‌است.ستاره کوتاه‌قد انیمیشن، یک گربه اسباب‌بازی است و به خاطر اینکه فقط یک چشم دارد، از کارخانه طرد شده است. او با یک سگ اسباب‌بازی کوچک که تنها یک پا دارد، دوست می‌شود. گربه به سگ پروتز پا می‌دهد، سگ به گربه وصله چشمی می دهد و با هم سعی می کنند کامیونی را بگیرند که تمام اسباب بازی های دیگر را به فروشگاه اسباب بازی تحویل می دهد.

«ماکروپولیس» یک فیلم کوتاه لطیف است که بدون هیچ دیالوگی موفق می شود مخاطب را به وجد بیاورد.تکنیک کار ترکیبی از استاپ موشن پیکسلیشن و اکشن زنده است و تا حدی در فضای باز فیلمبرداری شده است. نکته جالب این است که سازندگان فیلم این واقعیت را بیان می‌کنند که استاپ موشن زمان زیادی می‌برد و پس‌زمینه پر از حرکت های سریع و اضافی است، زیرا دو حیوان کوچک در خیابان‌های واقعی سرگردان هستند.

این انیمیشن به کارگردانی جوئل سایمون،موفق به کسب جایزه IFTA به عنوان بهترین انیمیشن در جشنواره Picture This در کانادا و کسب بیش از 20 جشنواره بین المللی دیگر از جمله جشنواره کودکان نیویورک، کلرمونت فران، جشنواره بین المللی انیمیشن مونترال و Flickerfest در استرالیا شده است.

 

منبع