تماشا تجسمی‌تیوب

"دریا آبی است"انیمیشن رویایی از تجربه مرگ موقتی یک کودک در آب

"دریا آبی است"انیمیشن رویایی از تجربه مرگ موقتی یک کودک در آب


«دریا آبی است» اثر وینسنت پیون  Vincent Peone، یک سفر بی‌عیب و نقص درباره دختری است که سعی می‌کند از اعماق اقیانوس راه بازگشت به خانه را پیدا کند.

 این پروژه انیمیشن استاپ موشن  توسط  دو کارگردان نوشته و کارگردانی شده است که فرد دوم  جاش است که هر دو بخشی از تیم موسس کانال YouTube College Humor بودند. این فیلم کوتاه که توسط kneeon Studios تولید شده است،  دختری را به تصویر می کشد که به آرامی در فضای خالی پرآب فرو می رود و در دنیای زیر آب گم می‌شود. داستان پایه فیلم، مانند داستان‌های فولکلور از فرهنگ‌های مختلف، در مورد چگونگی به دست آوردن رنگ آبی اقیانوس، تا حد زیادی استعاری است.

پیونه با تکیه بر تجربیات شخصی خود که بیش از 10 سال پیش، پس از اینکه خواهرش دینا در آتشی که خانه کودکی آنها را ویران کرد، به شدت سوخته بود، شروع به نوشتن فیلمنامه کرد. فیلم حاصل استعاره‌ای تند و زننده است از آنچه پیون فکر می‌کرد ممکن است در ذهن خواهرش در حالی که در بیمارستان دراز کشیده است می‌گذرد. همانطور که پیونه در بیانیه کارگردانش می نویسد: «این اثر کوتاه برای من بسیار شخصی است و من به آن بسیار اهمیت می دهم. این انیمیشن داستانی در مورد از دست دادن، یادگیری قدردانی از آنچه دارید و شروع های جدید است که وقتی به آن نیاز داشتم به من امیدواری داد.»

منبع