پوسترهای عظیم بازیکنان فوتبال بر دیوار ساختمان‌های بلند دوحه

پوسترهای عظیم بازیکنان فوتبال بر دیوار ساختمان‌های بلند دوحهپوسترهای عظیم بازیکنان فوتبال بر دیوار ساختمان‌های بلند دوحه

تصاویر بسیار بزرگ از بازیکنان منتخب تیم‌های ملی راه یافته به جام جهانی ۲۰۲۲، روی پوسترهایی عظیم بر آسمان خراش‌های قطر نقش بستند.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از ایسنا، پوسترِ یک رویداد ورزشی، اجتماعی یا فرهنگی هنری، همواره نقش مهمی در معرفی و شناساندن آن رویداد دارد؛ چراکه در کنار اطلاع‌رسانی درباره‌ی اهداف، زمان و مکان آن رویداد، با بهره‌گیری از وجه هنری و با کمک گرافیست‌ها، تلاش می‌کند نمایشی هنری از آن رویداد را در قالبی نمادین به تصویر بکشد. 

کشور قطر با آگاهی از این ویژگی، در کنار طراحی پوستر اصلی جام جهانی، روی این پوسترهای عظیم که بر آسمان خراش‌های دوحه قطر نصب شده‌اند، سرمایه‌گذاری کرده است. بر این پوسترها تصاویری از نیمار (مهاجم مطرح تیم ملی فوتبال برزیل)، آندره آیو (بازیکن مطرح تیم ملی غنا) و دوشان تادیچ (بازیکن فوتبال اهل صربستان) به چشم می‌خورد.

لس آنجلس تایمز با انتشار سفرنامه‌ای درباره قطر در آستانه برگزاری جام جهانی، در بخشی از آن به این پوسترهای عظیم پرداخته است.

همچنین سایت The Peninsula به نقل از ESPN، با اشاره به این پوسترها، درباره معیار انتخاب بازیکنان، آورده است: «گفته شده هر تیمی که در جام جهانی ۲۰۲۲ بازی می‌کند، یک بازیکن را انتخاب خواهد کرد که یک بیلبورد غول‌پیکر ۷۵ فوتی بر فراز برج‌های دوحه از او نصب شود.»

در این مطلب به حذف کریستیانو رونالدو از پوستر انتخابی تیم ملی پرتغال هم اشاره شده است و اینکه بسیاری از نادیده گرفتن بازیکنی که سال گذشته بهترین گلزن بین‌المللی تاریخ شد، شگفت‌زده خواهند شد. به نظر می‌رسد پرتغال با انتخاب یک بازیکن جوان‌تر از تیم، مسیر جدیدی را برای تیم ملی خود می‌پذیرد و برای زندگی بدون قهرمان خود آماده می‌شود.

در ادامه تصاویری از این پوسترهای غول‌پیکر را مشاهده کنید: