نمایشگاه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال-ایران ۱۴۰۱

نمایشگاه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال-ایران ۱۴۰۱نمایشگاه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال-ایران ۱۴۰۱
  • شروع:دوشنبه 30 آبان 1401
  • پایان:دوشنبه 14 آذر 1401

نمایشگاه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال - ایران ۱۴۰۱ همزمان با آغاز بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در حوزه هنری افتتاح می‌شود.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی، بر اساس آمار اعلام شده از طرف سیدمسعود شجاعی طباطبایی، دبیر جشنواره، ۱۷۳۶ اثر از ۵۷۹ هنرمند از ۷۲ کشور در مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال - ایران ۱۴۰۱ شرکت کردند که از این میان تعدادی از آثار برگزیده در نمایشگاهی در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

قابل ذکر است که هنرمندان ایرانی نیز در این مسابقه ۶۰۰ اثر ماندگار خلق کردند.

به گفته شجاعی طباطبایی ایده این مسابقه در بهار سال ۱۴۰۱ مطرح و فراخوان آن نیز تابستان منتشر شد و در سایت‌ ایران کارتون و سایت‌های تخصصی دنیا در اروپا، خاور دور، آمریکای لاتین اعلام گردید که منجر به دریافت ۵۰۸ اثر در بخش کاریکاتور و ۱۲۲۸ اثر در بخش کارتون شد.

نمایشگاه آثار این رویداد روز یکشنبه ۲۹ آبان‌ماه ساعت ۱۴با برپایی مراسمی در گالری‌‌های ابوالفضل عالی، خانه و گالری شماره ۱ خانه عکاسان حوزه هنری گشایش می‌یابد.

علاقه‌مندان به بازدید از این آثار می‌توانند از ۳۰ آبان ماه تا ۱۴ آذر ماه روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۹ تا ۱۸ به آدرس: تهران، خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری مراجعه کنند.