فیلم+ تحلیل تابلوی نقاشی رویای دیکنز از رابرت ویلیام باس

فیلم+ تحلیل تابلوی نقاشی رویای دیکنز از رابرت ویلیام باس

رویای دیکنز Dickens's Dream، همچنین به عنوان "یادگاری از دیکنز" شناخته می شود، یک نقاشی آبرنگ توسط هنرمند ویکتوریایی، حکاکی و تصویرگر، رابرت ویلیام باس Robert William Buss (1804-1875) است. این نقاشی دیکنز را در اتاق مطالعه خود در محله گادز هیل نشان می‌دهد و شخصیت‌هایش را هنگام خواب به تصویر می‌کشد.

رابرت ویلیام باس (4 اوت 1804 - 26 فوریه 1875) یک هنرمند ویکتوریایی بود که شاید بیشتر برای نقاشی رویای دیکنز شناخته شده است. او پدر فرانسیس باس، یکی از پیشگامان آموزش هنر برای دختران بود.

با شنیدن خبر مرگ دیکنز در ژوئن 1870، باس علاقه مند شد یک نقاشی آبرنگ به نام "رویای دیکنز" را امتحان کند، که اکنون در موزه چارلز دیکنز در لندن آویزان است. این نقاشی نویسنده را در حال چرت زدن  به تصویر می کشد که در اتاق مطالعه خود در گادز هیل پیس نشسته و اطراف او را بسیاری از شخصیت هایی که خلق کرده بود احاطه کرده است. میز، صندلی و پس‌زمینه نقاشی دقیقاً مبتنی بر صندلی خالی دیکنز بود، این نقاشی آخرین تلاش باس برای به تصویر کشیدن شخصیت های دیکنز بود و او متواضعانه تصاویر هنرمندانی که جانشین او شده بودند را بازتولید کرد. با این حال، قبل از اینکه بتواند آن را تمام کند، در خانه خود در خیابان کمدن، شماره 14، لندن در 26 فوریه 1875 درگذشت.

اختصاصی مجله هنرهای تجسمی