هنرمندی که روی کفش‌های لیونل مسی نقاشی کرد این بار برای جام جهانی نقاشی می‌کند

هنرمندی که روی کفش‌های لیونل مسی نقاشی کرد این بار برای جام جهانی نقاشی می‌کندهنرمندی که روی کفش‌های لیونل مسی نقاشی کرد این بار برای جام جهانی نقاشی می‌کند

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از ایسنا، یک هنرمند پاراگوئه‌ای که برای خلق نقاشی‌های پیچیده و ظریف روی کفش‌های فوتبال شهرت دارد، حالا به سراغ توپ‌های جام جهانی قطر رفته است.

لیلی کانترو یک هنرمند پاراگوئه‌ای ۲۹ ساله است که برای خلق نقاشی‌های ویژه روی کفش فوتبال ستاره‌هایی همچون «لیونل مسی» و «رونالدینیو» شهرت دارد،‌ در آستانه جام جهانی قطر مجموعه آثار هنری جدید و رنگارنگی برای این رویداد جهانی آماده می‌کند.

این هنرمند قصد دارد حدود ۲۰ جفت کفش،‌ توپ و تابلو نقاشی را با الهام از قطر و پایتخت آن «دوحه»‌ با حال و هوای جام جهانی خلق کند.

کانترو در زمان حضور «لیونل مسی»، بازیکن نامدار آرژانتینی، برای او یک جفت کفش فوتبال مخصوص نقاشی‌شده ارسال کرد که روی آن تصاویری از این بازیکن و خانواده‌اش با جزئیات قابل‌ توجه نقش بسته بود.

این هنرمند حتی فکرش را نمی‌کرد که «مسی»‌ این کفش‌ها را دریافت کند، اما در کمال تعجب عکسی را دید که «مسی»‌ در آن، این کفش‌های فوتبال را در دست دارد.

نقاشی‌های رنگارنگ این هنرمند توجه سایر بازیکنان فوتبال از جمله رونالدینیو را نیز جلب کرد؛ تا اینکه «کانترو» به این فوتبالیست نیز یک جفت کفش فوتبال و توپ فوتبال نقاشی‌شده هدیه کرد.

 کانترو قصد دارد در قطر هشت توپ فوتبال به نمایش بگذارد که تصاویر روی آن‌ها به کشورهایی که در طول تاریخ قهرمان جام جهانی شده‌اند، ادای احترام می‌کند.

روی کفش‌های فوتبال نیز تصاویر سه بعدی نقش می‌بندند که هشت استادیومی که قطر برای جام جهانی در دوحه بنا کرده را به تصویر می‌کشند.