عکس‌های برگزیده «ورلد پرس»

عکس‌های برگزیده «ورلد پرس»عکس‌های برگزیده «ورلد پرس»

در جریان رقابت عکاسی «ورلد پرس»‌، تعدادی عکس از جمله عکس برتر سال و عکس‌های برتر منطقه‌ای به عنوان برگزیدگان این دوره معرفی شدند.

به گزارش سایت مجله تجسمی و به نقل از گاردین،‌ تصویر تاثیرگذاری از یادبود کودکان مدرسه بومیان در کانادا، به عنوان برنده اصلی این دوره از مسابقه عکاسی «ورلد پرس»‌ معرفی شد. این عکس که عنوان «عکس سال ورلد پرس فوتو» به آن تعلق گرفته است پیراهن‌هایی را آویخته به صلیب در کنار یک بزرگراه به تصویر می‌کشد. این پیراهن‌ها در حقیقت نمادی از کودکان مدرسه بومیان واقع در کملوپس است که جانشان را از دست دادند.


این عکس یکی از مجموعه تصاویری است که «امبر برکن» عکاس کانادایی با موضوع مدرسه شبانه‌روزی بومیان کملوپس برای نیویورک‌تایمز ثبت کرده است.

عکس دیگری با عنوان «نجات دادن جنگل با آتش»‌ اثر «متیو ابوت»‌ از استرالیا برنده جایزه داستان سال این رقابت عکاسی شد. این عکس استفاده بومیان استرالیایی از نوعی روش آتش زدن کنترل‌شده جنگل برای از بین بردن بوته‌ها را به تصویر می‌کشد.

عکسی با عنوان «پادآرمان‌شهر آمازونی»‌ اثر «لائو د آلمیدا»‌ از برزیل برنده جایزه پروژه بلندمدت این رقابت شد. این عکس تهدیدهای بزرگی که جنگل بارانی آمازون با آن مواجه است را نشان می‌دهد.

در ادامه تعدادی از برگزیدگان بخش منطقه‌ای را مشاهده می‌کنید:


«معترضان سودان» / آفریقا


کودکان فلسطینی در غزه / آسیا

«ترسیدن از به مدرسه رفتن» / آفریقا


«نزاع ببر و انسان» / آسیا


«آتش سوزی جزیره اویا»‌ / اروپا

«بحران اوکراین» / اروپا