"شبگرد" اثری درباره خواب آلودگی در رانندگی

"شبگرد" اثری درباره خواب آلودگی در رانندگی

دو گرایش اخیر در انیمیشن مستقل وجود داردکه اینها بیشتر در نتیجه ناامیدی از پیشنهادهای تجاری ظاهر شده اند، اما در عوض به کلیشه های خود بازگشته اند. اولین مورد به شما می گوید که انیمیشن خود را پیچیده و همیشه در حال تحول بسازید، حتی در یک  اثر کوتاه 5 دقیقه ای. دوم این است که اجازه ندهید شخصیت‌هایتان صحبت کنند - انیمیشن یک رسانه با طراحی صدا و موسیقی و بصری است، نه یک ابزار گفتار (که مختص اکشن زنده است).

این که Špela Čadež اصلاً به گرایش ها اهمیت نمی‌دهد، بلکه به خدمت به داستان خودش اهمیت می دهد، لذت بخش تر است. او به خوبی می داند که همدلی با شخصیت (عروسک خیمه شب بازی او) عنصر کلیدی در این مورد است، در غیر این صورت محکومیت کلی رفتار الکلی بسیار اخلاقی، کوته بینانه و غیر سینمایی خواهد بود. به همین دلیل است که گورکن نه تنها حرف می‌زند، بلکه عمل می‌کند: سعی می‌کند غذا بخورد و رانندگی کند، عینک آفتابی‌اش را برمی‌دارد و یک هم‌کار ناموجود را جعل می‌کند.

Nighthawk به نظر می رسد که نیکلاس کیج مست در فیلم Mulholland Drive باشد که تصمیم گرفت در امتداد شگفتی ها حرکت کند - اما افسران واقعیت و پلیس ناگهان وارد عمل شدند و سفر توهم آمیز او را متوقف کردند تا به نفع او باشد. بله، تماشای نورهای درخشان و رنگین کمانی فزاینده (ساخته شده در میز دوربین چند صفحه ای، با تلاش زیاد) در واقع  چون جشنی برای چشم هاست.

منبع