معماری زندان‌های آمریکا به روایت نقاشی

معماری زندان‌های آمریکا به روایت نقاشیمعماری زندان‌های آمریکا به روایت نقاشی

نمایشگاه جدیدی که گالری هنری «ماریون» با نقاشی‌ها و آثار خلاقانه ۱۹ هنرمند آمریکایی در دانشگاه ایالتی نیویورک در معرض دید عموم قرار می‌دهد، نگاهی به معماری مکان‌ها و فضاهای سیستم زندان ایالات متحده دارد.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از ایرنا، عنوان این نمایشگاه To See Inside: Examining Prison Architecture است. نمایشگاه تجربه معماری زندان شامل هشت نقاشی از فضاهای زندان اثر سارا مک کنزی برنده کمک هزینه تحصیلی بین‌المللی ماریون برای هنرهای تجسمی و نمایشی در سال ۲۰۲۱ و آثار هنری و نوشته‌های خلاقانه ۱۸ هنرمند وابسته به دانشگاه دنور است که روز جمعه آتی ۱۴ اکتبر در دانشگاه ایالتی نیویورک دایر می‌شود.

این نمایشگاه که تجربه مکان‌ها و فضاهای سیستم زندان و تأثیرات آن بر افراد زندانی را بررسی می‌کند، تا ۱۸ نوامبر برای عموم دایر خواهد بود.

مک کنزی با استفاده از کمک هزینه گالری ماریون ۱۸ ماه گذشته را مشغول تحقیق و عکاسی از معماری زندان ایالات متحده بوده و در این مدت با افراد زندانی درباره تجربه‌هایشان در سیستم این زندان گفت و گو کرده است.

نقاشی‌های او تاکنون در رسانه‌هایی چون نیویورک تایمز، دنور پست، هافینگتون پست و مجله Dwell به نمایش درآمده است.

سارا مک کنزی، هنرمند دنور، در جدیدترین مجموعه نقاشی خود، فضای داخلی زندان و تأثیر سیستم عدالت کیفری بر زندانیان را بررسی می‌کند. این نمایشگاه شامل آثار هنری دانشجویان او از ابتکار هنرهای زندان دانشگاه دنور است. 


در این نمایشگاه آثار هنری و خلاقانه ۱۸ هنرمند دیگر به نام‌های هکتور کاستیلو، آنتونی کول، ویلئام دنیلز، رایان فلینت، جی آر گیلبرتسون، ویکتور گونزالس، لوتر همپسون، لینل هیل، متیو لابونت، رائول لووانو، خوزه ماندوجانو، جوزف تیلور مک گیل، جاستین مور، ماریو ریوس، مایک سورسون، بیلی اسکات، کلینتون توماس هم عرضه شده است؛ هنرهای تجسمی، طراحی، نقاشی و... که زندگی در زندان را مستندسازی کرده‌اند و اشتیاق به آزادی را بیان می‌کنند.