راه‌اندازی خانۀ هنر در زندان‌ها

راه‌اندازی خانۀ هنر در زندان‌هاراه‌اندازی خانۀ هنر در زندان‌ها

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در دیدار مشترک با مدیرکل امور زندان‌ها گفت: راه‌اندازی خانه هنر در زندان‌های استان نقش به سزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم و هم چنین توانمند سازی افراد برای استفاده از ظرفیت اقتصاد هنر دارد.

 به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، در دیدار مشترک با مدیر کل امور زندان‌ها گفت: هنر نقش به سزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم و آگاه‌سازی و هم چنین توانمندسازی افراد دارد و ما می‌توانیم با راه‌اندازی خانه هنر در زندان‌ها علاوه بر افزایش ارتباط‌گیری هنرمندان با ظرفیت هنری زندانیان، اقتصاد هنر را برای این قشر از جامعه رونق دهیم.

قائدی افزود: تقویت اصول اخلاقی، اجتماعی از جمله مسئولیت‌پذیری، ایثارگری، رضایت‌مندی، وجدان کار، انضباط اجتماعی، روحیه تعاون و رشد آگاهی‌های عمومی که در نهایت منجر به افزایش تعهد اجتماعی و نیز کاهش بزه در جامعه شود از جمله اهداف کلانی است که هم اداره کل زندان‌ها و هم حوزه هنری انقلاب اسلامی به دنبال تحقق آن هستند و از این رو باید همکاری‌های دو جانبه این از قبل بیشتر شود.

قائدی اظهار داشت: رشد آگاهی‌های عمومی در زمینه‌های مختلف می‌تواند باعث شود که شهروندان قانون مداری داشته باشیم که به حقوق و تکالیف شهروندی آشنایی بیشتر و عمیق‌تری داشته باشند و برای دستیابی به این هدف، هنر یکی از کارآمدترین ابزارهاست.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: هنر می‌توانند از ابعاد مختلف به انسان‌ها کمک کند و باید همه به اهمیت فرهنگ و هنر در جامعه پی ببرند چرا که بدون شک هنر در ابعاد شخصیتی افراد نیز تاثیراتی بسیاری دارد و این کمک کننده به بزهکاران و زندانیان است و می توانند مسیر زندگی این عزیزان را به طور کلی تغییر دهد.

حمیدرضا حیدری مدیر کل زندان‌های چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با همکاری دو جانبه حوزه هنری استان و اداره کل امور زندان‌های استان فعالیت‌های هنری در زندان‌ها بیشتر خواهد شد و رونق بسیاری حواهد گرفت.

حیدری افزود: اکنون اداره کل زندان‌ها کشور جشنواره‌های مختلف هنری برگزار می‌کنند و تفاهم مشترک حوزه هنری و اداره کل زندان‌های استان باعث حضور زندانیان استان در این جشنواره‌های هنری خواهد شد.

به گفته وی، فعالیت فرهنگی و هنری در زندان‌ها تاثیرات بسیار مثبتی بر این عزیزان گذاشته و بسیار از آنان دارای استعداد‌های بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف هنری هستند.

مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: آمادگی زندانیان برای ورود به جامعه پس از آزادی اهمیت فراوانی دارد و هنر می توانند در این آماده‌سازی و کمک به این عزیزان تاثیر بسیاری داشته باشد.

در پایان این نشست تفاهنامه همکاری میان حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل زندان‌های استان به امضای طرفین رسید.