دوازدهمین دوره‌ نمایشگاه «کلکسیونر» با نمایش آثاری از هنرمندان معاصر ایران

دوازدهمین دوره‌ نمایشگاه «کلکسیونر» با نمایش آثاری از هنرمندان معاصر ایراندوازدهمین دوره‌ نمایشگاه «کلکسیونر» با نمایش آثاری از هنرمندان معاصر ایران
  • شروع:جمعه 11 شهریور 1401
  • پایان:چهارشنبه 23 شهریور 1401

دوازدهمین دوره‌ نمایشگاه «کلکسیونر» با نمایش آثاری از هنرمندان معاصر ایران از روز جمعه ۱۱ شهریور ماه ۱۴۰۱، در گالری آرتیبیشن برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از صبا در دوازدهمین دوره‌ این نمایشگاه با عنوان «کلکسیونر معاصر»، آثاری از مقداد لرپور، عسل پیروی، محمد خلیلی، ناصر بخشی، سِروژ بارسقیان، رضا لواسانی، شیده تامی، فریدون آو، محمد پیریایی، امیرناصر اخلاقی‌فرد، شهلا حسینی، بیتا فیاضی، حمید هادی‌نژاد، طاهر پورحیدری، ساوالان جماعتی، سمیرا علیخان زاده، سمیرا شاکری و علی جهانگرد به نمایش گذاشته می‌شود.

گالری آرتیبیشن نخستین بار نمایش آثار «کلکسیونر» را در سال ۱۳۹۷ با نگاه به اهمیت و اثرگذاری فرهنگ مجموعه‌داری و توجه به اقتصاد هنر راه‌اندازی کرد. این نمایشگاه هر بار با اتخاذ یک رویکرد متمایز از دوره قبلی برگزار شده است و این بار آثاری از هنرمندان شاخص معاصر ایران عرضه می‌شود. در دومین دوره‌ از «کلکسیونر معاصر» آثاری دیگر از هنرمندان معاصر به نمایش در می‌آید.

آثار منتخب در این دوره‌ نمایشگاه به‌ مانند آثار ۱۱ دوره‌ گذشته نه تنها ارزش هنری‌شان را تثبیت کرده‌اند، بلکه در عین ‌حال اهمیت و ارزش سرمایه‌گذاری در هنر را نیز در بطن خود دارند. هنر دیگر پدیده‌ای محدود نیست، هنر امروز کاوش در ماهیت‌ها، جستجو در معنای زندگی است. هر اثر از «کلکسیونر معاصر» علاوه بر اینکه از منظر زیبایی‌شناسی و ثبت نگاه هنرمندان امروزی ارزشمند است، به عنوان بخشی از شناسنامه تاریخ هنر ایران برای آیندگان نیز به شمار می‌آید و پیامی از هنر سال‌های کنونی برای فردا است.

علاقمندان به بازدید از نمایشگاه «کلکسیونر معاصر» می‌توانند از روز جمعه، ۱۱ تا چهارشنبه ۲۳ شهریورماه همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به آدرس خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ مراجعه نمایند.