واقعه غدیر خم در تابلویی از استادِ فقید حبیب الله صادقی

واقعه غدیر خم در تابلویی از استادِ فقید حبیب الله صادقیواقعه غدیر خم در تابلویی از استادِ فقید حبیب الله صادقی

واقعه غدیر خم/ حبیب‌الله صادقی/ رنگ و روغن روی بوم

حبیب الله صادقی، هنرمند نقاش در سال  ۱۳۳۶ به دنیا آمده و پنجم مرداد ماه ۱۴۰۰ به دلیل عارضه قلبی درگذشت.

صادقی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس نقاشی و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس بود. او تدریس در دانشکده‌ هنر دانشگاه‌های شاهد، الزهرا و تربیت مدرس را تجربه و با نشریاتی از جمله روزنامه‌های اطلاعات، ادبستان و اهل قلم به عنوان طراح، گرافیست و کاریکاتوریست همکاری کرده بود.

او مدتی ریاست موزه هنرهای معاصر تهران را بر عهده داشت و به عضویت شورای‌ عالی تمبر، شورای فرهنگ عمومی، شورای مجسمه‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی درآمده بود. داوری و دبیری جشنواره و رویدادهای هنری از جمله داوری دو دوره بخش پوستر جشنواره بین‌المللی فجر و دبیری اولین دوسالانه‌های نقاشی و گرافیک جهان اسلام نیز را می‌توان در میان فعالیت‌های او دید.

«من مرغ عشق حیدرم»/ حبیب‌الله صادقی/ ۱۳۷۶/ رنگ و روغن روی بوم

در آثار این نقاش می‌توان تکنیک‌های مدرن و نوگرایانه و بازی با رنگ و عناصر بصری را مشاهده کرد. او گاه نور و تاریکی را هم در آثار خود به بازی گرفته و برای رساندن معنا از آن استفاده کرده است. صادقی آثار بسیاری را با موضوعاتی از جمله دفاع مقدس، جنگ و حماسه خلق کرده است. نقاشی از معصومین و تصویرگری موضوعات مذهبی هم در میان آثار او به وفور دیده می‌شود.

او که در طول حیات خود درباره مناسبت‌های مذهبی آثار بسیاری را خلق کرده بود، چند اثر نیز مرتبط با حضرت امیرالمومنین، امام علی(ع) دارد.