پیشخوان تاریخ هنر

درباره جان فرانس اسلون نقاش وبنیانگذار مکتب هنر اشکن

درباره جان فرانس اسلون نقاش وبنیانگذار مکتب هنر اشکندرباره جان فرانس اسلون نقاش وبنیانگذار مکتب هنر اشکن

 

جان فرانس اسلون John French Sloan (2 اوت 1871 - 7 سپتامبر 1951) نقاش آمریکایی بود. او به عنوان یکی از بنیانگذاران مکتب هنر اشکن art Ashcan در آمریکا شناخته می شود. او همچنین یکی از اعضای گروه معروف به  هشت The Eight بود . او بیشتر به خاطر صحنه های ژانر شهری و توانایی اش در به تصویر کشیدن ماهیت زندگی محله ای در شهر نیویورک معروف است ، که اغلب از طریق پنجره استودیوی چلسی او مشاهده می شود. اسلوان را هنرمند برجسته مکتب اشکان و همچنین یک نقاش رئالیست می داند که اصول سوسیالیسم را پذیرفته ، اگرچه هنر خود را از سیاست جدا کرده بود.

جان اسلون در لاک هاون ، پنسیلوانیا ، در 2 آگوست 1871 ، در خانواده ای که پدرش جیمز دیکسون اسلون ، مردی با گرایش هنری که در پی کارها درآمد ناپایداری داشت ، و مادرش هنریتا ایرلند اسلون ، معلم مدرسه از یک خانواده مرفه به دنیا آمد. اسلون در فیلادلفیا ، پنسیلوانیا بزرگ شد ، جایی که تا سال 1904 ، زمانی که به نیویورک نقل مکان کرد ، زندگی و کار کرد. او و دو خواهرش (الیزابت و ماریانا) از همان کودکی تشویق به نقاشی و نقاشی شدند. در پاییز 1884 ، او در دبیرستان معتبر مرکزی در فیلادلفیا ثبت نام کرد ، جایی که همکلاسی های وی شامل ویلیام گلکنز و آلبرت سی بارنز بودند .

در بهار سال 1888 ، پدرش دچار یک شکست روحی شد که باعث شد نتواند کار کند ، و اسلون در شانزده سالگی مسئول حمایت از والدین و خواهرانش شد. او تحصیلات خود را رها کرد تا به صورت تمام وقت به عنوان دستیار صندوقدار در Porter and Coates ، یک کتابفروشی و فروشنده چاپهای دستی کار کند. وظایفش سبک بود و به او این امکان را می داد که ساعت ها کتاب بخواند و آثار چاپی را در بخش چاپ فروشگاه بررسی کند. در آنجا بود که اسلون اولین آثار خود را خلق کرد ، از جمله نسخه های قلم و جوهر شبیه به آثار دورر و رامبراند . او همچنین شروع به حکاکی کرد که در فروشگاه به مبلغ اندکی فروخته می شد. در سال 1890 ، پیشنهاد حقوق بالاتر ، اسلون را متقاعد کرد که این فروشگاه  را برای کار ترک کند.
ادوارد نیوتن ، کارمند سابق پورتر و کوتس که فروشگاه لوازم التحریر خود را افتتاح کرده بود. در فروشگاه نیوتن ، اسلون کارت های تبریک و تقویم طراحی کرد و به کار روی نقاشی های خود و حکاکی های خود را ادامه داد. در همان سال او  در کلاس نقاشی شبانه در موسسه Spring Garden شرکت کرد ، که اولین آموزش رسمی هنری  را به او ارائه داد.

او به زودی تجارت نیوتن را در جستجوی آزادی بیشتر به عنوان یک هنرمند تجاری مستقل ترک کرد ، اما این کار درآمد کمی داشت. در سال 1892 ، او به عنوان تصویرگر در بخش هنری The Philadelphia Inquirer شروع به کار کرد . بعداً در همان سال ، اسلوان شروع به  کار در کلاسهای عصرانه در آکادمی هنرهای زیبا پنسیلوانیا تحت هدایت توماس آنشوتز واقع گرا کرد.

در سال 1892 ، اسلون با روبرت هنری ، نقاش با استعداد و مدافع کاریزماتیک استقلال هنری ملاقات کرد که مربی و نزدیکترین دوست او شد. هنری اسلوان را در کارهای گرافیکی خود تشویق کرد و در نهایت او را متقاعد کرد که به نقاشی روی آورد. آنها دیدگاه هنری مشترکی داشتند و در سالهای بعد شکل جدیدی از رئالیسم را ترویج کردند که به "مکتب اشکان" هنر آمریکا معروف است. در سال 1893 ، اسلون و هانری با هم باشگاه دیگری را تاسیس کردند ، که اعضای آن شامل گلکنز ، جورج لوکس و اورت شین نیز بودند .

از اواخر سال 1895 تا پایان ، اسلون تصمیم گرفت تا در بخش هنری The Philadelphia Press کار کند.

سایت مجله هنرهای تجسمی شما را دعوت به دیدن برجسته ترین آثار این هنرمند می کند.

اعضای استودیوی جان فرنس اسلون

یکی از معروفترین آثار اسلون 

یکی از نمونه آثار اسلون برای روی جلد نشریه ماسز

اسلون در کنار نقاشی ، طرح های طنزآمیز برای مطبوعات هم کار می کرد.