نقاش گل های غول‌پیکر؛ لاول نسبیت

نقاش گل های غول‌پیکر؛ لاول نسبیتنقاش گل های غول‌پیکر؛ لاول نسبیت

 لاله صورتی/ لاول نسبیت/ رنگ و روغن روی بوم/ ۱۶۲ در۱۴۲ سانتی متر/ مجموعه خصوصی، نیویورک/ شرکت داده شده در حراج هریتیج سال ۲۰۱۶ دالاس

لاول نسبیت Lowell Nesbitt  نقاش و چاپگر و مجسمه ساز آمریکایی متولد سال ۱۹۳۳ در بالتیموربود که در سال ۱۹۹۳ در نیویورک درگذشت. لاول تحصیلاتش را در مدرسه هنر تایلر، دانشگاه تمپل فیلادلفیا و آکادمی سلطنتی هنر لندن دنبال کرد.

هنرمند در کارگاهش

او که به صورت انتزاعی نقاشی می کشید در سال ۱۹۶۰ به پیشنهاد رابرت ایندیانا (هنرمند پاپ)، تصمیم گرفت سبک رئالیسم را تجربه کند.

در سال ۱۹۶۹ سازمان فضایی ناسا رسما از لاول دعوت کرد، برای  ماموریت های فضایی آپولو ۹ و آپولو ۱۳ تعدادی تصویر تهیه کند. اولین پرواز فضاپیمای آپولو که در نهایت انسان ها را در اواخر همان سال به ماه می برد.

 لاول نسبیت مجموعه‌ای از آثار چاپی را خلق کرد که در نمایشگاهی ویژه در معرض دید قرار گرفت. این آثار عملیاتِ عظیمِ پروازِ فضایی را که با هیجان، انتظار و ابهت خاصی در میان جمعیت بسیار زیادی انجام می شد را به نحوی عالی به تصویر کشیده است.

لاول در سال ۱۹۷۶ به کارگاه بزرگی در منهتن نقل مکان و شروع به خلق آثاری غول پیکر با ابعاد ۱۰ متر مربع کرد. زنبق ها، لاله ها ، گل های ارکیده و رُز را در ابعاد بسیار بزرگ ترسیم می کرد.

تابلوی لاله صورتی این هنرمند در سال ۲۰۱۶  در حراج موسسه هریتیج در دالاس حدود ۷۰۰۰ دلار چکش خورد.

آثار او در بسیاری از مجموعه‌های خصوصی وعمومی مانند مؤسسه هنر شیکاگو، گالری هنر کورکوران، گالری هنر دانشگاه ییل و موزه های هنر مدرن نیویورک، فیلادلفیا، اسمیتسونیان و ...نگهداری می شوند.