پیشخوان تاریخ هنر

"استعمار، شهر بزرگ تنوچ تیتلان" اثری از دیه گو ریورا

"استعمار، شهر بزرگ تنوچ تیتلان" اثری از دیه گو ریورا"استعمار، شهر بزرگ تنوچ تیتلان" اثری از دیه گو ریورا

استعمار، شهر بزرگ تنوچ تیتلان/ بخشی از نقاشی دیواری/ دیه گو ریورا/ ۱۹۵۲/ کاخ ملی مکزیکوسیتی

نقاشی دیواری "استعمار؛ شهر بزرگ تنوچ تیتلان" Colonisation, The Great City of Tenochtitlan بخشی از یک پروژه بسیار بزرگ بود که تکمیل آن هفت سال به طول انجامید. دقیقا مشخص نیست این بخش از نقاشی در چه تاریخی کشیده شده است. نقاشی های دیواری به دیه گو ریورا Diego Rivera  کمک کرد تا به عنوان یکی از مشهورترین هنرمندان مکزیکی در تمام دوران شناخته شود.

ریورا حامی استعمارگران نبود و از رفتاری که در طول تاریخ با مردم مکزیک شده بود،ناراضی بود. این نقاشی دیواریِ بزرگ، بسیار شلوغ و فشرده است، با ترکیبی از چهره ها و معماری که کل دیوار را پوشش می دهد. بینندگان این مجموعه نقاشی های دیواری، می توانند مدت زیادی بایستند و به دنبال جزئیات جدیدی باشند. ریورا افراد معروف، دوستان و خانواده اش را در بخش هایی از این نقاشی دیواری گنجانده است.

این پروژه بزرگ بر دیوارهای کاخ ملی واقع در مکزیکوسیتی، که به سبک باروک قرن شانزدهمی ساخته شده، اجرا شده است. نقاشی های ریورا در مرکز کاخ قرار دارد، او علاقمند بود چنین میراث تاثیرگذاری از خود به جای بگذارد،، درست همانطور که هنرمندان ایتالیایی دوره رنسانس در قرن 15 و 16 انجام می‌دادند. ریورا در مدت اقامتش در اروپا، آثار هنرمندانی مانند "جوتو" را مورد مطالعه قرار داد و آموخته هایش را با محتوای فرهنگ مکزیک ترکیب کرد.

منبع