تماشا تجسمی‌تیوب

"گمشده_پیداشده" انیمیشن برنده جایزه اسکار

"گمشده_پیداشده" انیمیشن برنده جایزه اسکار

Lost and Found داستانی تلخ و شیرین و بالقوه غم انگیز درباره روباه و دایناسوری قلاب‌بافی شده است که در سطل  اشیاء گمشده و پیدا شده یک رستوران ژاپنی زندگی می‌کنند.این انیمیشن ممکن است برای کودک شما نامناسب باشد، لطفا پیش ا نشان دادن به آنها،یکبار خودتان ببینید.

Lost & Found یک فیلم استاپ موشن هفت دقیقه ای برنده جایزه اسکار به کارگردانی گلدی، کارگردانی مشترک با برد اسلاب و تهیه کننده لوسی جی هیز است.

زمان ساخت این فیلم 4 سال به طول انجامیده است. برای آن یک رستوران سفارشی در اندازه واقعی به عنوان یک مجموعه مدولار  برای فیلمبرداری استاپ موشن، چندین عروسک دست‌ساز برای موقعیت‌های مختلف و یک  ریل  ،مانند ریل سرو سوشی واقعی برای انیمیت ساخته شده بود.  

برای هر شات،یک دستگاه استاپ موشن(ریگ) مخصوص طراحی و برنامه ریزی شده بود که بسیاری از آن ها دارای حرکات عروسکی پیچیده یا دستی هستند. تک تک عناصر جلوی لنز از جمله آب توسط گورو سام لوئیس به صورت دستی، متحرک شده اند. استات تاب خورده با حرارت، پوشش حباب دار، ژل مو و ژل لوبریکانت برای انیمیت آب به کار رفته‌اند که به امواج و قطرات پاشیده شده اجازه می دهد به اندازه کافی سفت و بی‌حرکت باقی بمانند تا فریم های مورد نظر ثبت شوند.

منبع