نقاشی تقلبی پس از یک قرن اثر رامبرانت معرفی شد!

نقاشی تقلبی پس از یک قرن اثر رامبرانت معرفی شد!نقاشی تقلبی پس از یک قرن اثر رامبرانت معرفی شد!

کارشناسان هنری دریافتند تابلو نقاشی رنگ روغنی که یک قرن به عنوان نقاشی تقلبی در گوشه‌ای از موزه فراموش شده بود، در حقیقت یکی از نقاشی‌هایی است که توسط «رامبرانت» نقاش چیره‌دست هلندی خلق شده است.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از ایسنا، تابلو طراحی رنگ روغن «برافراشتن صلیب»، تا مدت‌ها به عنوان نقاشی در نظر گرفته می‌شد که توسط یکی از طرفداران «رامبرانت» نقاش نامدار قرن هفدهم میلادی هلند خلق شده است.

روز پنجشنبه، مسئولان موزه «Bredius» واقع در «لاهه» یعنی؛ موزه‌ای که از سال ۱۹۲۱ خانه این تابلو نقاشی بوده است، با کمک روش‌های علمی جدید اعلام کردند نقاشی «برافراشتن صلیب» اثر «رامبرانت» خالق نقاشی مشهور «گشت شبانه» است.

 یکی از کارشناسانی که این نقاشی را مورد بررسی قرار داده است، بیان کرد: «کیفیت جزئیات به‌کار رفته در این نقاشی به حدی بالا است که من مطمئنم، این نقاشی یکی از آثار «رامبرانت» است.»

این نقاشی نخستین‌بار در سال ۱۹۲۱ توسط اولین مدیر موزه «Bredius» خریداری شد. مدیر این موزه در ابتدا فکر می‌کرد این نقاشی یکی از آثار هنری اصل «رامبرانت» است، اما با گذشت زمان کارشناسان هنری این نقاشی را به عنوان یک «تقلید ناپخته» ارزیابی کردند.

یکی از رایج‌ترین دلایلی که کارشناسان برای تقلبی بودن این نقاشی ارائه می‌دادند، فقدان جزئیات در ضربات قلم‌مو است.

اما یکی از کارشناسان هنری که اخیرا این نقاشی را به عنوان یکی از آثار اصل «رامبرانت» شناسایی کرده است، این نکته را یادآور شد که «برافراشتن صلیب» در حقیقت نوعی طراحی اولیه است که با استفاده از رنگ روغن خلق شده است و یک نمونه اولیه برای نقاشی دیگری محسوب می‌شود. «رامبرانت» با خلق این طراحی اولیه قصد داشت، ایده کلی و ترکیب‌بندی را به طور مختصر روی بوم پیاده کند.

این طراحی رنگ روغن، نسخه مقدماتی تابلو نقاشی با همین عنوان است که در سال ۱۶۳۳ میلادی به عنوان نقاشی «رامبرانت» در موزه هنری «آلته پیناکوتک»(Alte Pinakothek) واقع در «مونیخ» به نمایش گذاشته شده است.