عکس‌هایی کمتر دیده شده از شهید بهشتی در «یادگار بهشتیان»

عکس‌هایی کمتر دیده شده از شهید بهشتی در «یادگار بهشتیان»عکس‌هایی کمتر دیده شده از شهید بهشتی در «یادگار بهشتیان»
  • شروع:دوشنبه 02 آبان 1401
  • پایان:یکشنبه 08 آبان 1401

نمایشگاه «یادگار بهشتیان» به مناسبت دوم آبان ماه؛ نود و چهارمین سالروز تولد شهید آیت الله دکتر بهشتی(ره) در خانه موزه این شهید برپا شد.

به سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از ایرنا به مناسبت دوم آبان ماه؛ نود و چهارمین سالروز تولد شهید آیت‌الله دکتر بهشتی(ره) نمایشگاه عکس و کتاب‌های آیت الله دکتر بهشتی با عنوان یادگار بهشتیان شامل عکس‌هایی کمتر دیده شده از زندگی عمومی و خصوصی این شهید بزرگوار از دوم تا هشتم آبان ماه در خانه موزه شهید بهشتی برگزار شد. 

همچنین در حاشیه این نمایشگاه عکس از کتاب ۶ جلدی مکتب قرآن شامل سلسله درس‌گفتارهای تفسیری شهید بهشتی از آیات قرآنی که توسط بنیاد نشر آثار و اندیشه‌های شهید آیت الله دکتر بهشتی در سال جاری روانه بازار نشر شده، رونمایی شد. 

علاقه‌مندان برای دیدن آثار نمایشگاه یادگار بهشتیان و خانه موزه شهیدبهشتی می‌توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۷، به جز روزهای تعطیل به خیابان شریعتی، خیابان شهید دستجردی(ظفر)، خیابان صبر، خیابان مطهری، کوچه شهید بهشتی، شماره ۱۲ مراجعه کنند.

خانه شهید آیت الله سید محمد حسینی بهشتی، خانه‌ای دو طبقه است که اوایل سال ۱۳۹۰ به دستور شهردار تهران خریداری و در دستور کار تغییر کاربری به موزه، با هدف آشنایی هر چه بیشتر با شخصیت و اندیشه‌های شهید آیت الله دکتر سیدمحمد حسینی بهشتی قرار گرفت. این موزه در برگیرنده یادگارهایی از آن شهید و یادآوری‌هایی از روزهای انقلاب و شخصیت‌های موثر آن دوران است.

آیت‌الله بهشتی سرانجام در شامگاه هفتم تیر سال ۱۳۶۰ در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان حزب توسط منافقین به همراه ۷۲ نفر از مسئولان نظام به شهادت رسید.