موضوعات و مهلت ارسال آثار جشنواره عکس «خدمت» اعلام شد

موضوعات و مهلت ارسال آثار جشنواره عکس «خدمت» اعلام شدموضوعات و مهلت ارسال آثار جشنواره عکس «خدمت» اعلام شد
  • شروع:یکشنبه 01 آبان 1401
  • پایان:سه شنبه 01 آذر 1401

جشنواره عکس خدمت با موضوعات رونق تولید و رفع موانع، محرومیت زدایی، اشتغال آفرینی و ظرفیت‌های استان و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در استان، از سوی خانه عکاسان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

 به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در نشست خبری رونمایی از پوستر این جشنواره گفت: اقدامات مثبت نظام و دستگاه‌های مختلف خدمت‌رسانی متاسفانه تا کنون به درستی برای مردم معرفی نشده است و آنچه در رسانه‌های کشور می‌بینیم مطالبه خواسته‌ها و بیان نواقص است و آنچه کمتر به نمایش گذاشته می‌شود اقدامات مثبت در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: حوزه هنری در تلاش است جریان بین هنر و بدنه اجتماعی را بیشتر کند و با تولید آثار هنری بتوانیم خدمات مثبت نظام را به نمایش بگذاریم.

قائدی یادآور شد: باید جریانات هنری بسیاری در استان تقویت شوند که یکی از آن‌ها خانه عکاسان استان چهارمحال و بختیاری است. و این نخستین فراخوان استانی این خانه است و در آینده نزدیک برنامه های هنری بیشتری برای عکاسان استان و این خانه از سوی حوزه هنری طراحی خواهد شد.

احمد رضا باقری دبیر جشنواره عکس خدمت نیز در این نشست خبری با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری گفت: جشنواره عکس خدمت در حوزه‌های رونق تولید و رفع موانع، محرومیت زدایی، اشتغال آفرینی و ظرفیت‌های استان و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در استان، برگزار می‌شود. عکاسی حتما باید در استان چهارمحال و بختیاری انجام و عکس‌ها مربوط به این استان باشند.

وی یادآور شد: محورهای جشنواره در حوزه‌های صنعت (تولید، صادرات و تجارت، اشتغال و توسعه)، معدن (معرفی و شناسایی و توسعه)، کشاورزی ( گلخانه، کارخانجات، صنایع تبدیلی، باغات و شیلات) شرکت‌های دانش بنیان ( معرفی و شناسایی و ظرفیت‌های نیروهای جوان استان)، گردشگری (معرفی مکان‌ها و قابلیت‌ها، صنعت توریسم، سرمایه‌گذاری و ایده‌های جدید، معرفی میراث فرهنگی و بناها، صنایع دستی، محیط زیست، توسعه پایدار، ویژگی‌های منحصر به فرد استان، محرومیت‌زدایی و اقدامات دولت در راستای محرومیت زدایی) و همدلی در حوادث هستند.

باقری عنوان کرد: زمان ارسال آثار از یکم آبان‌ماه تا یکم آذرماه ۱۴۰۱ تعیین شده است و این زمان به هیچ وجه تمدید نخواهد شد، همچنین اعلام نتایج و نمایشگاه نیمه دوم آذرماه امسال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه جشنواره جهت فراهم آوردن شرایط مناسب و تسهیل کار شرکت کنندگان و ارتقای کیفی آثار، اردوهای عکاسی پیرامون موضوع و محورهای جشنواره برگزار می‌کند که جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره اردوها  علاقه مندان می توانند در پیام رسان ( واتس آپ) یا (ایتا) ۰۹۳۸۰۷۶۸۵۰۰ جهت شرکت در اردو  پیام داده یا با شماره ی ۰۹۳۶۴۴۶۶۷۹۸ تماس حاصل کنند.

دبیر جشنواره عکس خدمت اضافه کرد: جوایز در نظر گرفته شده برای نفر اول ۳ میلیون تومان، نفر دوم ۲.۵ میلیون  پانصد تومان، نفر سوم ۲ میلیون تومان است و  از پنج نفر شایسته تقدیر نیز هر کدام ۵۰۰ هزار تومان  تقدیر خواهد شد.

وی افزود: یک بخش نیز با عنوان بخش نگاه ویژه در این فراخوان ارائه شده که به نفر برتر این بخش نیز یک میلیون تومان جایزه اهدا خواهد شد.

باقری تاکید کرد: جشنواره قرار است به صورت حرفه‌ای برگزار شود از این رو صرفا عکس با دوربین حرفه‌ای قبول است و عکاسی با موبایل مورد قبول نیست.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از این جشنواره می تواند به حوزه هنری واقع در شهرکرد، خیابان شریعتی، کوچه ۵۲  مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۳۸۳۲۲۴۵۰۸۵ تماس حاصل کنند.