نمایشگاه آثار نقاشی فخرالدین مخبری در گالری هنرهای زیبای تهران

نمایشگاه آثار نقاشی فخرالدین مخبری در گالری هنرهای زیبای تهراننمایشگاه آثار نقاشی فخرالدین مخبری در گالری هنرهای زیبای تهران
  • شروع:جمعه 03 تیر 1401
  • پایان:جمعه 17 تیر 1401

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، نمایشگاه آثار نقاشی فخرالدین مخبری در گالری هنرهای زیبای تهران گشایش می یابد.

در این نمایشگاه 36 اثر از هنرمند به نمایش گذاشته شده است.آثار در سبک رئال و سورئال به تصویر کشیده شده اند و هریک بر اساس دریافت ها و برداشت های هنرمند از جامعه و اتفاقات روزمره می باشد.

آیین گشایش نمایشگاه ساعت ۱۶، روز جمعه سوم تیرماه ۱۴۰۱، برگزار می شود و تا هفدهم تیر ادامه خواهد داشت. علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه می توانند از ساعت ۱۲ تا ۲۰، به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از توانیر، پلاك  ۲۴۶۸، واحد ۳، گالری هنرهای زیبای تهران، مراجعه نمایند. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

استاد فخرالدین مخبری نقاش رئالیسم، در سال 1342 در استان تبریز شهرستان سراب متولد شد، وی کار خود را در نوزده سالگی زیر نظر استاد مرتضی کاتوزیان، نقاش مشهور رئالیسم ایران آغاز کرد.

فخرالدین مخبری تحت تاثیر آثار شیشکین و با الهام از سبک وی به نقاشی منظره پرداخت، بافت آثار، در کنار نور و رنگ و از همه مهم تر ترکیب‌بندی فضاهایی رؤیاگون و مناظر بکر و طبیعی و همنشینی انسان و طبیعت از مهم ترین ویژگی های آثار اوست.

وی در پرتره نگاری و نمایش حالات احساسی در چهره افراد از شیوه نقاشی هنرمندان همچون رامبراند و روبنس الهام گرفت.

آثار این هنرمند در نمایشگاه های داخلی و خارجی متعددی به نمایش گذاشته شده است. ایشان در جمع صد نقاش برترجهان در سال های 2012-2013-2020 از سوی ART Reneval Center شناخته شده اند.

وی همزمان که فیگورها و محیط و فضا را واقع‌گرایانه ترسیم می‌کند تلاش دارد تا از فرصت موجود برای عبور دادن واقعیت از ذهن و ذوق زیبایی‌شناسانه‌ی خویش بهره‌ها ببرد.

زنان و دختران، شخصیت‌های اغلب آثار مخبری را به خود اختصاص داده‌ و به عنوان روح و حیات زندگی و طبیعت، نمود یافته‌اند.

استاد مخبری با نقاشی در سبک سورئال تلاش کرده است، دغدغه انسان امروز و مسائل روز اجتماعی را به تصویر بکشد و آثار منحصر به فردی را ایجاد کند.