پرتره جانبازان و ایثارگران در نمایشگاه نقاشی «جلوه‌های ایثار»

پرتره جانبازان و ایثارگران در نمایشگاه نقاشی «جلوه‌های ایثار»پرتره جانبازان و ایثارگران در نمایشگاه نقاشی «جلوه‌های ایثار»
  • شروع:سه شنبه 29 شهریور 1401
  • پایان:پنجشنبه 31 شهریور 1401

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان اردبیل، نمایشگاه نقاشی «جلوه های ایثار» به‌ مناسبت هفته دفاع مقدس در اردبیل برپا می‌شود.

حسین آزاد مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل در این خصوص گفت: به‌ مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه نقاشی از آثار هنرمند جوان و مطرح اردبیلی «عسگر حقی» با عنوان «جلوه‌های ایثار» روز سه‌شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰ در نگارخانه زنده‌یاد شهرام رضایی حوزه هنری استان افتتاح می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه نقاشی پرتره جانبازان و ایثارگران بیمارستان ایثار، یکی از شاخص‌ترین اتفاقات در عرصه هنرهای تجسمی استان اردبیل در چند سال اخیر است و طی چندین سال تلاش هنرمندانه از چهره جانبازان و ایثارگران کل کشور که در بیمارستان ایثار اردبیل بستری هستند، نقاشی شده است.
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اظهار کرد: تعدادی از این جانبازان در سال‌های اخیر به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند و همین پرتره‌های نقاشی شده تنها تصاویری است که از خود در بین ما بر جای گذاشته‌اند.
آزاد بیان کرد: عسگر حقی متولد ۱۳۵۳، در اردبیل و دانش‌آموخته رشته گرافیک در مقطع کاردانی است. وی نقاشی را از سال ۱۳۸۲ به‌ صورت حرفه‌ای دنبال کرده و کسب چندین عنوان ملی و حضور در بیش از ۱۰  نمایشگاه گروهی از جمله فعالیت‌های ایشان است.
وی افزود: نمایشگاه نقاشی «جلوه‌های ایثار» به همت حوزه هنری استان اردبیل و با مشارکت اداره‌ کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل، بیمارستان ایثار شهید پاریاب اردبیل و کنگره ملی ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل روز سه‌شنبه ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰ افتتاح و تا ۳۱ شهریورماه در نگارخانه زنده‌یاد شهرام رضایی به نشانی اردبیل، بالاتر از میدان علی‌آباد، روبروی نیروگاه برق، حوزه هنری استان، همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۴ میزبان عموم علاقمندان خواهد بود.