نمایشگاهی از آثار نقاشی متئو ماساگرانده درگالری ترایبکا نیویورک

نمایشگاهی از آثار نقاشی متئو ماساگرانده درگالری ترایبکا نیویورکنمایشگاهی از آثار نقاشی متئو ماساگرانده درگالری ترایبکا نیویورک
  • شروع:شنبه 28 آبان 1401
  • پایان:یکشنبه 13 آذر 1401

La Grande Nevicata/ رنگ و روغن و ترکیب مواد روی بوم/ ۲۰۲۱/ ۱۰۰ در۷۰ سانتی متر

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، نمایشگاهی از آثار نقاشی متئو ماساگرانده Matteo Massagrande  توسط فردریش پوتونه درگالری ترایبکا واقع در نیویورک افتتاح می شود. این نمایشگاه که تا ۴ دسامبر ۲۰۲۲ مطابق با سیزدهم آذرماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت، فضاهای بی نهایت نام دارد و اولین نمایشگاهی است که از آثار ماساگرانده در نیویورک برپا می شود.

متئو ماساگرانده هنرمند ایتالیایی، بسیار تحت تاثیر رئالیسم ایتالیایی قرن نوزدهم است. وی از سال۱۹۷۳ آثارش را در بسیاری از مجموعه های عمومی و خصوصی سراسر جهان به نمایش گذاشته است. او در پادوای ایتالیا و هایوش مجارستان زندگی و کار می کند و تاثیرات هر دو مکان بر آثار او کاملا روشن است.

متئو ماساگرانده در کارگاهش

نقاشی های جذاب و مرموزِ او فضاهای داخلی معماری را با چشم اندازهایی به فضاهای بیرونی نشان می دهند، فضاهای داخلی خالی از سکنه، پوسیده واحتمالاً رها شده هستند. رنگ و نور در آثارش از سنت ونیزی پیروی می کنند و با کیفیت آرامی  که دارند اغلب بدون سوژه‌های انسانی در پیش‌زمینه به همراه پس‌زمینه‌های سرسبز و حاصلخیز، گفتگوی بین گذشته و حال را نشان می دهند.

یک تنش در این نقاشی های ظاهرا آرام و کنترل شده وجود دارد. آثار او هم زمان احساسات مالیخولیایی و خوش‌بینی را به ارمغان می‌آورد و حضور انسان گذشته را در کادر نشان می‌دهد و هم زمان چشم بیننده را به فضاهای غنی داخلی می‌کشاند.