نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان "چهل سالگی" در گالری کاما

نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان "چهل سالگی" در گالری کامانمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان "چهل سالگی" در گالری کاما
  • شروع:جمعه 06 اسفند 1400
  • پایان:چهارشنبه 11 اسفند 1400

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، افتتاحیه نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان "چهل سالگی" با حضور هنرمندانی با حدود سنی چهل سال در رشته های نقاشی، نقاشیخط وعکس، روز جمعه 6 اسفند ماه در گالری کاما از ساعت 17 الی 19 برگزار می گردد.

نیره حسن پور گردآورنده نمایشگاه هدف از انتخاب این عنوان برای نمایشگاه و انتخاب هنرمندان در این محدوده سنی را دلالت عدد چهل بر کمال و بلوغ در زمینه‌های اخلاقی و اجتماعی دانست و گفت: چهل سالگی سن رشد کامل و رسیدن آدمی به نهایت قوای جسمانی و عقلانی تلقی می شود. وقتی رفته‌رفته به چهل‌سالگی نزدیک می‌شویم، حسی غریب و گم گشتگی خاصی را تجربه می‌کنیم که دانته این‌طور توصیفش می‌کند: «در میانۀ سفر زندگی، خویش را در جنگلی تاریک می‌یابم»

وی در ادامه گفت : امروز به پنجمین دهه زندگی خوش آمد می گوییم. روزهای تلخ وشیرین را پشت سرگذاشتیم، چگونه گذشت بر ما هیچ کس نمی داند جز کسانی که، خود تمام لحظات این چهار دهه را لمس کرده باشند . وجه تمایز ما شاید این است که متعلق به این چهل سال هستیم شاید اگر در فاصله زمانی دیگری قرار می گرفتیم، منحصر به فرد آن دوره و زمانه خاص می بودیم. حال ما نسل چهل ساله، در این چهار دهه خاص هستیم. قدم در چهل سالگی می گذاریم با قلم و هنرمان آنچه بر ما گذشته و آنچه از این چهار دهه درک کردیم را به تصویر کشیدیم.

هنرمند برداشت ذهنی و حسی خود را که در این چهل سال زندگی آموخته ،آزمون ها و خطاهایی را که داشته، امروز در پنجمین دهه زندگی خود در قالب اثر هنری در نمایشگاه گروهی چهل سالگی به نمایش  می گذارد تا مخاطب را با آن چه در چهل سالگی خود درک کرده و تحولی که حاصل زیست هنری اوست را به نمایش بگذارد.

حسن پور افزود: اساتید هنرمندی که در این نمایشگاه حضور دارند امیر اصغرزاده، نیره حسن‌پور، ،شقایق شیرازی، هانی شرار، سونیا صادقی، علی صوفی، مریم متحدی،ایلیا محمدی، مجید مقیسه،سعید نقاشیان، سمیه ولیان و باربد یزدانی می باشند.

وی همچنین تشکر ویژه ای از استاد اکبر نیکانپور، خانم شقایق شیرازی و خانم مونا خوش اقبال مدیر گالری کاما دارد که در پیش برد این نمایشگاه هنرمندان را همراهی نمودند.