مجموعه جدید عکس های موری فردریکز با عنوان درخشندگی در گالری همیلتونز لندن

مجموعه جدید عکس های موری فردریکز با عنوان درخشندگی در گالری همیلتونز لندنمجموعه جدید عکس های موری فردریکز با عنوان درخشندگی در گالری همیلتونز لندن
  • شروع:دوشنبه 23 آبان 1401
  • پایان:شنبه 01 بهمن 1401

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، گالری همیلتونزدر لندن مجموعه جدیدی از عکاس مشهور استرالیایی موری فردریکز Murray Fredericks را ارائه می کند. این مجموعه شگفت‌انگیز از ۱۴ نوامبر ۲۰۲۲ تا ۲۱ ژانویه ۲۰۲۳ مطابق با ۲۳ آبان تا  ۱ بهمن ۱۴۰۱ در معرض دید قرار گرفته است.

گالری همیلتونز بیش از یک دهه است که نماینده موری فردریکز بوده است. عکس‌های اتمسفری او باعث ایجاد حس عاطفیِ بی نظیری نسبت به طبیعت می شوند. بر خلاف آثار گذشته او که عکس های رنگی در مقیاس بزرگ از طبیعت استرالیا، به ویژه در یاچه ها و رودخانه ها ثبت می شدند، در سری جدید عکس های فردریکز با عنوان BLAZE یا درخشندگی، آتش موضوع اصلی است. فردریکز با استفاده از روش‌های غیر مخرب، ظاهراً درختان را به آتش می‌کشد تا فانوس‌های دریایی طبیعی مسحورکننده ایجاد کند.

موری فردریکز

آتش از عناصر طبیعی باستانی در فرهنگ استرالیا است. آب و آتش به عنوان نمادهایی در هنر و ادبیات، تاریخ فرهنگی عمیقی دارند.

خلق مجموعه BLAZE با تلاش و زحمت بسیاری انجام شده است. فردریکز هفته های بسیاری را صرف جست و جوی مکانی مناسب برای عکاسی کرده است. حمل تجهیزات از میان جنگل و نصب لوله های گاز به تنه های درختان برای ایجاد شعله های آتش بدون این که هیچ آسیبی به درختان و محیط زیست برسد، یکی از دشواری های تهیه این مجموعه عکس بوده است.

موری فردریک در سال ۱۹۷۰ در سیدنی استرالیا متولد شد و در سال ۱۹۹۲ در رشته سیاست و اقتصاد از دانشگاه سیدنی فارغ التحصیل شد.