«نمایش دو نفره» به نمایش درآمد

«نمایش دو نفره» به نمایش درآمد«نمایش دو نفره» به نمایش درآمد
  • شروع:جمعه 04 شهریور 1401
  • پایان:یکشنبه 13 شهریور 1401

 «نمایش دو نفره» عنوان نمایشگاه دو نفره سوگل احدی و نسیم‌ شجاع است که در گالری محسن برپا شده و تا ۱۳ شهریور ماه ادامه دارد.

در بیانیه نمایشگاه نمایش دو نفره آمده است: «همچون شعر که نظمی­ است از هم­نشینی کلماتی گاه ناهمگون­، سوگل احدی و نسیم شجاع که پیش‌تر آثارشان در سلسله‌نمایش‌های «اپیزود» معرفی شده بود، در این نمایش دو نفره  در تلاش­‌اند با کنارهم قرار دادن پاره‌تصویرهای گوناگون روایتی منسجم از حالات درونی­‌شان بیان کنند.

در آثار سوگل، سرخوشی کودکانه از پس سیاهی­‌ها و حفره­‌ها آشکار می­‌شود و نقاشی‌های نسیم سفری است خیالی که از روایات منقطع و آشنایی­‌زدایی­‌شده آغاز شده و عامدانه به مقصدی مشخص ختم نمی­‌شود. سوگل با نوعی از کاستن و نسیم با افزودن جزئیات، تصاویر را روی ­هم و گاه کنار ­هم می­‌چینند تا از آن­ها نقشه­‌ای برای خوانش خاطرات و تصورات خود بسازند. آثارشان سیالانه ادامه می­‌یابد، اتودها پاک می­‌شوند و تصاویر دوباره اضافه می­‌شوند تا در پایان همه­‌چیز در جای خود معنا پیدا کند...

آثار نسیم شجاع در مجموعه­ «زیستن بر مدار نیستی» از آن ­‌خودسازی آثار هنری و ادبی است که با رویکردی تلفیق­‌گرا کنار خواب­‌ها و تصاویر ذهنی هنرمند قرار گرفته­‌اند. در آثار نسیم قرار نیست جزءها یک کل واحد بسازند و در صف­‌آرایی­‌ای سازمند مخاطب را به پایان داستان هدایت کنند؛ هر روایت گویی در جهان شخصی خود به زیست ادامه می­‌دهد تا تمثیلی باشد از بلاتکلیفی جهان معاصر. خرده­‌روایت­‌ها مخاطب را به یاری­‌رسانی در امر داستان­‌سرایی دعوت می­‌کند تا در برزخی سورئال با نسیم هم­‌مسیر شوند و فرصتی برای خیال­‌پردازی یابند... .»

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از نمایش دو نفره همه ‌روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ تا یکشنبه ۱۳ شهریور به نشانی تهران، ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک ۴۲ مراجعه کنند.