عکس‌های دیده نشدۀ جهان پهلوان تختی که از آلبوم‌های شخصی بیرون آمد

عکس‌های دیده نشدۀ جهان پهلوان تختی که از آلبوم‌های شخصی بیرون آمدعکس‌های دیده نشدۀ جهان پهلوان تختی که از آلبوم‌های شخصی بیرون آمد
  • شروع:جمعه 04 شهریور 1401
  • پایان:چهارشنبه 09 شهریور 1401

سعید رنجبریان، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۸ شهر تهران و رئیس فرهنگسرای گلستان، در خصوص برگزاری نمایشگاه «جهان پهلوان» گفت: پنجم شهریورماه سالروز تولد جهان پهلوان تختی است. او یکی از کسانی است که ویژگی‌های اخلاقی مثبتی نظیر معرفت، انسانیت و … داشت و نمادی از یک ورزشکار با اخلاق در تاریخ ورزش کشورمان بود؛ به همین مناسبت مجموعه‌ای از عکس‌های کمتر دیده شده از تختی توسط مهدی ستوده یکی از عکاسان و مجموعه‌داران علاقه‌مند به او، جمع‌آوری شده و در نگارخانه گلستان به نمایش در آمد. این عکس‌ها عمدتا از آلبوم‌های شخصی و خصوصی دوستداران تختی و کشتی‌گیران قدیمی که هم دوره ایشان بودند، انتخاب شده است که توسط آقای ستوده جمع‌آوری شده است.

 در این نمایشگاه ۶۰ عکس در ابعاد ۵۰ در ۷۰ به نمایش درآمده است و تعدادی از این عکس‌ها مربوط به حضور تختی در میادین داخلی و بین‌المللی کشتی است، بخشی دیگر، عکس‌های او در جمع دوستان و خانواده‌اش است و بخشی دیگر نیز مربوط به حضور اجتماعی او در بین مردم است.

نمایشگاه جهان پهلوان ۴ شهریورماه با حضور چهره‌های سرشناس کشتی و پیشکسوتان این رشته ورزشی گشایش یافت و تا چهارشنبه ۹ شهریور ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در نگارخانه گلستان واقع در محله نارمک، میدان هلال‌احمر، خیابان گلستان، فرهنگسرای گلستان ادامه خواهد داشت.