نمایشگاه نقاشی «آبی آسمانی» افتتاح شد

نمایشگاه نقاشی «آبی آسمانی» افتتاح شدنمایشگاه نقاشی «آبی آسمانی» افتتاح شد
  • شروع:سه شنبه 25 مهر 1402
  • پایان:چهارشنبه 03 آبان 1402

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، نمایشگاه نقاشی«آبی آسمانی» به مناسبت چهلمین روز درگذشت استاد محمد اسدی جوزانی هنرمند نقاش انقلابی از سوی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری افتتاح شد.

آئین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «آبی آسمانی» روز سه شنبه ۲۵ مهرماه برگزار شد و در جریان آن ۳۴ اثر پرتره و ۸ اثر طبیعت از آثار این هنرمند برجسته کشورمان به نمایش گذاشته شد.

 در آیین افتتاحیه این نمایشگاه علی فروزانفر، معاون هنری حوزه هنری، محمد زرویی نصرآباد، سرپرست مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، خانواده استاد محمد اسدی جوزانی و جمعی از هنرمندان و هنردوستان حضور داشتند.

 استاد محمد اسدی جوزانی دارای لیسانس نقاشی از دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس بوده و هشت دوره داوری جشنواره هنرهای تجسمی بسیج را به عهده داشته است. وی از هنرمندان صاحب‌نام و نقاش انقلابی متولد سال ۱۳۴۶ در شهر ری است. او مهارت خاصی در خلق پرتره‌های شهدا و رزمندگان انقلاب و دفاع مقدس به سبک رئال و با تکنیک آبرنگ داشته است و بیشتر به همین دلیل نزد اهالی هنرهای تجسمی شناخته می‌شد. ازجمله نقاشی‌های شاخص این هنرمند می‌توان به پرتره شهیدان حاج قاسم سلیمانی، سید مرتضی آوینی، سید محمد بهشتی، محمد ابراهیم همت، مصطفی چمران، مرتضی مطهری و... اشاره کرد.

 بر اساس این گزارش نمایشگاه نقاشی «آبی آسمانی» از روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه تا ۳ آبان در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ الی ۱۹ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ، میزبان علاقه‌مندان است .