نمایشگاه «مادر ایران»، مادرانه ای هنری در اصفهان افتتاح شد

نمایشگاه «مادر ایران»، مادرانه ای هنری در اصفهان افتتاح شدنمایشگاه «مادر ایران»، مادرانه ای هنری در اصفهان افتتاح شد

نمایشگاه نقاشی، عکس و چیدمان «مادر ایران» با حضور مادران شهید اعرابی و جعفرزاده در گالری های بوستان، گلستان و تماشا و نقطه در اصفهان افتتاح شد.

 به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی، عکس و چیدمان «مادر ایران» که در سالن سعدی حوزه هنری اصفهان برگزار شد، دکتر احمد نوری رئیس حوزه هنری استان اصفهان گفت: ما همه مدیون مادران شهدا هستیم و به مناسبت هفته دفاع مقدس سعی کردیم نمایشگاه «مادر ایران» را با نگاهی مادرانه برپا کنیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: ایشان بر روی صد برابر شدن تولیدات دفاع مقدس تاکید دارند و موضوع روایت و کار هنری کردن در آثار دفاع مقدس دارای اهمیت است و باید بدان توجه ویژه داشت.

در ادامه مجتبی مجلسی مدیر مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی افزود: مادران شهدا هر عزیزی که شهید می شود تجربه از دست دادن فرزند را بار دیگر طی می کنند که تجربه سنگینی است. مظلومیت مادر شهید در این است که زخم زبان نثارش می کنند.

وی با اشاره به بخش های مختلف نمایشگاه «مادر ایران» تصریح کرد:دوستان زیادی در شکل گیری این نمایشگاه نقش داشتند و این نمایشگاه دارای بخش های مختلف نقاشی آبرنگ، عکس و چیدمان است که آثار آن توسط هنرمندان عکاس ،نقاش و گرافیست تهیه شده اند.

در ادامه این مراسم استاد اکبری به بیان خاطرات خود از استاد مصطفی شعرباف پرداخت و با حضور مادران شهید اعرابی و جعفرزاده  از استاد مصطفی شعرباف که سالها به کشیدن چهره شهدای اصفهان پرداخته است تقدیر شد.

پس از آن نمایشگاه «مادر ایران» به دست مادر این شهیدان افتتاح و استادشعرباف نیز به صورت زنده به نقاشی از مادر شهید پرداختند.

در پایان این مراسم حوزه هنری استان اصفهان از مادران شهید اعرابی و جعفرزاده تقدیر کرد.

استاد اکبری هنرمند عکاس با اشاره به کشیدن عکس امام خمینی (ره) توسط استاد شعرباف به صورت شبانه تاکید کرد: همیشه استاد شعرباف در حال کشیدن عکس شهدا به صورت نقاشی هستند و ایشان عکس بسیاری از سرداران شهید را با هنر آبرنگ خود ماندگارتر کردند.

وی با اشاره به اهمیت کارفرهنگی در سازمان های فرهنگی و هنری ادامه داد: اگر می خواهید کار فرهنگی انجام دهید پایین ترین پرسنل یک سازمان فرهنگی نیز باید با فرهنگ و هنر آشنایی داشته باشد.

پس از آن نمایشگاه «مادر ایران» به دست مادر این شهیدان افتتاح و استادشعرباف نیز به صورت زنده به نقاشی از مادر شهید پرداختند.

در پایان این مراسم حوزه هنری استان اصفهان از مادران شهید اعرابی (حسینعلی اعرابی و حبیب الله اعرابی) و شهیدان جعفرزاده (ابراهیم، حبیب الله و عبدالله جعفرزاده) تقدیر کرد.