گرامی‌داشت زمین و محیط زیست در نمایشگاه "من زمینم، تو درخت"

گرامی‌داشت زمین و محیط زیست در نمایشگاه "من زمینم، تو درخت"گرامی‌داشت زمین و محیط زیست در نمایشگاه "من زمینم، تو درخت"
  • شروع:جمعه 23 اردیبهشت 1401
  • پایان:سه شنبه 03 خرداد 1401

نمایشگاه «من زمینم، تو درخت» که از ۲۳ اردیبهشت در گالری مژده برپا می‌شود؛ بیان نگاه تغزلی، سرزنده و شاعرانه الهام عظیمی به طبیعت است که همراه با نوعی گرامی‌داشت زمین و اهمیت به محیط زیست است.

الهام عظیمی برای معرفی این مجموعه نوشته است: «بارزترین خصیصه طبیعت را می‌توان تغییر و تداوم دانست که این دو عامل هر لحظه زیر پوستِ طبیعت و به تبع آن انسان در جریان بوده و نشان می‌دهند که انسان و طبیعت از هم نمی‌گسلند و همواره در حال ادراک و دریافت یک‌دیگرند. در طی دو سال گذشته و با آغاز همه‌گیری بیماری، شکافی در این پیوند به وجود آمد که اهمیت حضور، اندیشیدن و زیستِ دوباره طبیعت را به ما یادآور شد. 

این مجموعه را می‌توان بیان تغییری در چهرۀ طبیعت در نظر گرفت؛ طبیعتی بدون حضور انسان، که لایه‌ لایه در حال ترمیم و نوزایی بوده و این تحول شگرف را به چشم می‌کشد. تنیدگی لایه‌های رنگی، همان حضور در طبیعت، اندیشیدن به آن و زیستن در بطن این جهان همواره در تغییر است. 

الهام عظیمی سال ۱۳۷۰ در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه الزهرا است و آثار او پیش از این در چندین نمایشگاه گروهی نیز ارائه شده است. 

«من زمینم، تو درخت» تا ۳ خرداد (غیر از شنبه‌ها) هر روز ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، کوچه هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ میزبان است.