گشایش نمایشگاه «جشنواره کارتون نوروز و گردشگری تهران» در خانه کاریکاتور

گشایش نمایشگاه «جشنواره کارتون نوروز و گردشگری تهران» در خانه کاریکاتورگشایش نمایشگاه «جشنواره کارتون نوروز و گردشگری تهران» در خانه کاریکاتور
  • شروع:سه شنبه 30 فروردین 1401
  • پایان:شنبه 31 اردیبهشت 1401

نمایشگاه «جشنواره کارتون نوروز و گردشگری تهران» در استقبال از بهار و سال نو با هدف معرفی تهران به عنوان یکی از مقاصد گردشگری و همچنین بالا بردن روحیه نشاط در خانواده و جامعه، با استفاده از ظرفیت‌های مفهومی کارتون (طنز ترسیمی) از سوی خانه کاریکاتور ایران و با مشارکت ستاد گردشگری شهرداری تهران برگزار شده بود، از امروز در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

آئین گشایش این نمایشگاه امروز سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در خانه کاریکاتور ایران برگزار می‌شود و برای بازدید تا ۳۱ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷، پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا ۱۳ به استثنای روزهای تعطیل به خانه کاریکاتور ایران مراجعه کنند.

در این نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره، ۷۳ اثر کارتون با موضوعات: باغ‌های تهران، تنوع زیست محیطی، زیبایی‌های تهران، اماکن تاریخی و مذهبی، هویت شهری، قصه‌ها و روایت‌ها، فرهنگ و آداب محلات قدیمی تهران، گردشگری تیمچه‌ها و بازارهای سنتی تهران، معماری و منظر شهری تهران، دروازه‌های قدیم تهران، حمل و نقل شهری در تهران قدیم و جدید، طبیعت تهران، خانواده و گردشگری، آئین‌های نوروز و سال نو، ارائه شده است.

خانه کاریکاتور ایران در خیابان دکتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهید همت، خیابان شهید داود گل نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن (کتابی)، پلاک ۴۴ واقع است.