«جادوی رنگ‌ها» در فرهنگسرای نیاوران

«جادوی رنگ‌ها» در فرهنگسرای نیاوران«جادوی رنگ‌ها» در فرهنگسرای نیاوران
  • شروع:جمعه 08 مهر 1401
  • پایان:جمعه 15 مهر 1401

نمایشگاهی از آثار نقاشی داریوش هوشمند با عنوان «جادوی رنگ‌ها» در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در این نمایشگاه که روز جمعه ۸ مهر، در گالری شماره ۱ این مجموعه بازگشایی شد، ۸۰ تابلو از آثار داریوش هوشمند در قالب آبستره‌هایی شاعرانه از طبیعت در معرض دید هنردوستان قرار  گرفت.

داریوش هوشمند در سال ۱۳۱۴، در شهر بابل، دیده به جهان گشود. بعد از گذراندن دوران دبستان و دبیرستان در زادگاهش، دوره پزشکی را در شهر تبریز به اتمام رساند و پس از آن جهت تکمیل تحصیلات، به آمریکا مهاجرت کرد. او در آمریکا هنر نقاشی را دنبال نمود و تکنیک‌های مختلفی را تجربه کرد، تا امروز که کارهای اخیر او با جوهرهای رنگی (اکولین) بر روی مقوایی مخصوص ادامه دارد. او فضای خیال‌انگیز نقاشی را به شکل غریزی از دوران کودکی آموخت و در فرآیند شکل‌دهی و یافتن زبانی مخصوص خویش، از مکاتب و تکنیک‌های متعددی بهره جسته است. ثمره تمامی این سال‌ها تابلوهای شگفت انگیزی است که در نمایشگاه‌های آمریکا و خارج از آن به نمایش درآمدند.

جادوی رنگ‌ها، دومین نمایشگاه انفرادی داریوش هوشمند است که در ایران برگزار می‌شود. این نمایشگاه به مدت یک هفته، تا ۱۵ مهر، هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۷ و در روز جمعه (۱۵ مهر) از ساعت ۱۴ تا ۱۷ میزبان علاقمندان خواهد بود.