«مه نوشته‌ها»، نقاشی‌خط‌هایی متفاوت برگرفته از طبیعت، باران و اشعار عاشقانه

«مه نوشته‌ها»، نقاشی‌خط‌هایی متفاوت برگرفته از طبیعت، باران و اشعار عاشقانه«مه نوشته‌ها»، نقاشی‌خط‌هایی متفاوت برگرفته از طبیعت، باران و اشعار عاشقانه
  • شروع:جمعه 17 تیر 1401
  • پایان:جمعه 24 تیر 1401

 ‌«مه نوشته‌ها» عنوان نمایشگاهی است از جدیدترین آٍثار مرضیه معماریان در رشته نقاشی‌خط. خالق این آثار در آیین گشایش این نمایشگاه توضیح داد: «مه نوشته‌ها» اولین نمایشگاه انفرادی من است که با ۲۲ اثر در رشته نقاشی‌خط برگزار شد. تکنیکی که در آثار موجود در این نمایشگاه به کار برده شده جدید است و هنوز اسمی برای آن در نظر نگرفته‌ام؛ همه کار‌ها بر گرفته از طبیعت، اشعار عاشقانه و باران است.

معماریان در ادامه با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری روی کار هنری به نسبت هزینه و زمان و بستگی به دشواری کار و نوشته دارد که شاید برخی از کار‌ها حتی یک ماه زمان برده باشد، خاطرنشان کرد: آثار موجود در این نمایشگاه از ۲۰ تا ۳۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

مرضیه معماریان اظهارداشت: سعی شده رنگ هر نقاشی بر اساس کار انتخاب شود، به عنوان مثال؛ قرمز همان طور که می‌دانید سمبل عشق است یا زرد نماد پاییز، برای همین کار‌ها متفاوت و خاص شده است.

وی در خاتمه با بیان اینکه از کودکی فقط به فکر آموختن بودم و به آموزش دادن فکر نکردم، تأکیدکرد: چنانچه فردی علاقه‌مند به فراگیری هنر نقاشی‌خط باشد به طور یقین به او کمک خواهم کرد.

معماریان دارای مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان است و از محضر استادان صاحب‌نامی همچون فتحعلی واشقانی، جواد بختیاری، رویا حسینی و‌ امیر سیف‌آبادی بهره برده است. دریافت و درک مرضیه معماریان از طبیعت، باران و همچنین اشعار عاشقانه، باعث شکل‌گیری تکنیکی خلاقانه در به وجود آمدن آثارش در این نمایشگاه شده است.

مرضیه معماریان، آبان ۱۳۵۹، در تهران به دنیا آمد. وی از کودکی علاقه‌مند به رشته‌های هنری بوده و در کلاس‌های هنری مختلفی حضور داشته که در نهایت از این میان، معرق‌کاری، طراحی و خوشنویسی را به صورت جدی دنبال می‌کند.

نخستین نمایشگاه نقاشی‌خط مرضیه معماریان به میزبانی فرهنگسرای نیاوران از ۱۷ تا ۲۴ تیرماه ۱۴۰۱، همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان خواهد بود.