کارگاه تصویرگری خاطرات «مادری از دیار آفتاب» (کونیکو یامامورا) در شش نگارخانه شهر تهران

کارگاه تصویرگری خاطرات «مادری از دیار آفتاب» (کونیکو یامامورا) در شش نگارخانه شهر تهرانکارگاه تصویرگری خاطرات «مادری از دیار آفتاب» (کونیکو یامامورا) در شش نگارخانه شهر تهران
  • شروع:سه شنبه 21 تیر 1401
  • پایان:سه شنبه 21 تیر 1401

برپایی کارگاه تصویرگری‌ «مادری از دیار آفتاب» در فرهنگسرای اندیشه به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطر سبا بابایی، مادر ژاپنی شهید دفاع مقدس.

سبا بابایی (کونیکو یامامورا) مادر شهید محمد بابایی است که به دلیل اصالت ژاپنی خود به تنها مادر شهید ژاپنی دفاع مقدس مشهور شده است. او چندی پیش و پس از سال‌ها زندگی در کشورمان، درگذشت.

فرهنگسرای اندیشه به مناسبت درگذشت این مادر شهید و برای گرامیداشت یاد و خاطره او کارگاه تصویرسازی با عنوان «مادری از دیار آفتاب» را در نگارخانه اندیشه برگزار می‌کند.

در این کارگاه، خاطراتی از این مادر شهید که در کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» آمده است توسط ۱۶ هنرمند عرصه تجسمی و نقاشی، تصویرگری می‌شود.

کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» به قلم حمید حسام و مسعود امیرخانی به رشته تحریر درآمده و شامل خاطراتی از این بانوی مکرمه است.

کارگاه هنری «مادری از دیار آفتاب» روز سه‌شنبه ۲۱ تیرماه از ساعت ۱۶ الی ۱۹ به همت فرهنگسرای اندیشه در نگارخانه اندیشه برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است.

شهید محمد بابایی از شهدای هشت سال دفاع مقدس است که در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز فعالیت‌های زیادی داشته و در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه‌ها شد تا از اسلام و ایران دفاع کند. او در عملیات والفجر ۱ در منطقه فکه به شهادت رسید.