نمایشگاه نقاشی «کرونا، دشمن مشترک» در وبسایت مؤسسه محک

نمایشگاه نقاشی «کرونا، دشمن مشترک» در وبسایت مؤسسه محکنمایشگاه نقاشی «کرونا، دشمن مشترک» در وبسایت مؤسسه محک
  • شروع:جمعه 19 فروردین 1401
  • پایان:جمعه 26 فروردین 1401

پانزدهمین نمایشگاه نقاشی شاگردان تارا بهبهانی با عنوان «کرونا، دشمن مشترک» با هدف حمایت از کودکان سرطانی برگزار می‌شود. این نمایشگاه که به دلیل فراگیری بیماری کرونا به صورت آنلاین در وب سایت مؤسسه محک در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد شامل نقاشی‌های هنرمندان کودک و نوجوان ۶ تا ۱۸ سال است.

«کرونا، دشمن مشترک» حاصل تلاش سالانه شاگردان تارا بهبهانی - نقاش و مدرس دانشگاه - است که در قالب ۵۶ تابلوی نقاشی آبرنگ و رنگ روغن و نقاشی دیجیتال نمایش داده می‌شود.

تارا بهبهانی نقاش و مدرس این کودکان هنرمند درباره نمایشگاه « کرونا، دشمن مشترک» گفت: دست و پنجه نرم کردن با بحران کرونا و روز‌های بیماری و قرنطینه تجربه‌ای بود که تقریباً بیشترمان در دوسال و‌اندی گذشته آن را گذراندیم. ناتوانی، ضعف، استیصال و سؤالات بی‌پاسخ در جریان روند بیماری درگیرمان کرد و به ستوه آمدیم. تحمل روز‌های بیماری برای بسیاری از ما جدید و تجربه‌اش دلخراش و ناراحت‌کننده بود و برای بسیاری آگاهی دهنده و روشنگر، که خانواده‌ی کودکان مبتلا به سرطان با این دلهره‌ها و اضطراب‌ها چگونه روز را به شب و شب را به روز می‌رسانند.

او افزود: چگونه بیماری ناشناخته زندگی‌ها را دگرگون می‌کند. کرونا و سرطان دشمنان مشترک ما هستند و نبرد با این دشمنان مشترک در یک جبهه و چند جبهه خلاصه نمی‌شود. هنرمندان کودک و نوجوان هم در جبهه خود دست به دست هم داده‌اند تا تعابیرشان از کرونای سهمگین را به تصویر کشند و آنچه عایدشان می‌شود برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان خرج کنند.

بهبهانی ادامه داد: این پانزدهمین سال است که نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان را به نفع کودکان محک برگزار می‌کنم. امسال نیز مانند سال گذشته به علت کرونا و موانع آن تصمیم بر برگزاری نمایشگاه به صورت آنلاین و مجازی شد. ‌امیدوارم نتایج مطلوبی همچون سال‌های گذشته از این نمایشگاه نیز حاصل شود. تمام عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان مؤسسه محک می‌شود.

تارا بهبهانی - نقاش و پژوهشگر هنر - ۲۰ سال است که در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند. بیش از ۶۰۰ هنرجوی کودک و نوجوان را در این سال‌ها در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده و و با حضور در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی، جوایز متعددی از بی‌ینال‌های مختلف در خارج از کشور گرفته است.

این نمایشگاه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ بر روی وبسایت مؤسسه محک به آدرس http://mhak.ir/onlinegallery وصفحه اینستاگرام tarabehbahaniacademy قرار می‌گیرد و تا ۲۶ فروردین ماه ادامه دارد.