"شیدا نبشت" بهار را به مجموعه راگادید می آورد

"شیدا نبشت" بهار را به مجموعه راگادید می آورد"شیدا نبشت" بهار را به مجموعه راگادید می آورد
  • شروع:یکشنبه 22 اسفند 1400
  • پایان:چهارشنبه 31 فروردین 1401

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، مجموعه راگا‌دید واقع در باشگاه انقلاب تهران، دومین رویداد هنری بزرگ خود در سال جاری را در قالب نمایشگاهی با عنوان "شیدا نبشت" با هنربانی (کیوریتوری) بهداد نجفی اسدالهی در تاریخ 22 اسفند ماه 1400 از ساعت ۱۶ الی ۲۰ افتتاح می نماید. 

به گفته ی بهداد نجفی "شیدا نبشت" نمایشگاه نقاشیخط و آثار حجمی می باشد که علاوه بر موضوع اصلی نمایشگاه، نگاهی بر کاربرد نوشتار در فرهنگ تصویری معاصر ایران و آثار هنری تجسمی مرتبط با این رویکرد دارد.

وی افزود: فعالیت های هنری در این مجموعه با نمایش آثار آبرنگ، نگارگری، خوشنویسی، حجم و عکاسی، علاوه بر نقاشی و نقاشیخط در سال آینده ادامه یافته و علاوه بر آن برنامه ریزی های خاصی نیز برای رسانه های نوین هنری انجام شده که به زودی به مرحله اجرا در می آید.

سعیده آرین مدیر هنری این رویداد گفت:

نقاشیخط پدیده ای نوظهور در دنیای مدرن هنر ایرانی است. در این هنر، نقاشی به یاری خطاطی آمده تا هنر نقاشیخط که حاصل شور و شیدایی هنرمندان نقاش و خوشنویسی است با تلفیق نوشتار، فرم و رنگ، پا در عرصه جدیدی بنهد که اگرچه با فراز و نشیب هایی همراه بوده اما در حال توسعه و تکامل است و به عرصه های بین المللی راه یافته است.

در این نمایشگاه 44 تن از اساتید و هنرمندان معاصر، بیش از 80 اثر خود را در معرض دید علاقمندان  خواهند گذاشت که به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

سعیده آرین، حسین احصایی، سیاوش اسودی، مهرداد اصفهانیان، ابراهیم اکبری گرز، وحید امین، جواد بختیاری، محمد رضا بشیری، علی تن، امیرحسین جباری، حمید جعفری شکیب، ربابه حسین پور، مژگان حسینی، کامبیز حضرت پور، مصطفی خزایی، منصور خیرخواه، حمید رحیمی بافرانی، عباس رفیعی، داوود رواسانی، رضا رینه ای، محمد علی سعیدی، محسن سلیمانی، سامان شادانلو (ایلخان)، هانی شرار، مرتضی شمیسا، فریدون صفوی، محیا طلوع کیان، محمد رضا عمو زاد، مراد فتاحی، عظیم فلاح، علی رضا قوجاری، مهدیس کاوه مهر، خلیل کویکی، پژمان متقیان، سپیده مجد کیان، بنفشه (نیر) مصری پور، ایمان ملا جعفری، روح الله منجزی دشتگرد، کورش مومنی،بهداد نجفی اسدالهی، حسن نوروزنیا، حسین نوروزی، مریم وحید نیا، شقایق یزدانی.

این نمایشگاه توسط موسسه هنری خوانش معاصر و با همکاری موسسسه فرهنگی فرادید هنر فردا در مجموعه راگادید برگزار می شود و از تاریخ ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ از ساعت ۱۱ الی ۲۰ پذیرای بازدید کنندگان می باشد.