«اصل کار» از آرشیو خانه کاریکاتور ایران بیرون آمد

«اصل کار» از آرشیو خانه کاریکاتور ایران بیرون آمد«اصل کار» از آرشیو خانه کاریکاتور ایران بیرون آمد
  • شروع:دوشنبه 24 مرداد 1401
  • پایان:پنجشنبه 14 مهر 1401

 فارغ از تمام ویژگی‌ها و کاربرد‌های فناوری دیجیتال خلق آثار هنری، همچنان دیدن اصل آثار هنری و تک نسخه‌ای از نزدیک، لطف و جذابیت دیگری دارد و امکان رویارویی با جهان خاص، ذهنیات و مراحل خلق‌ ایده تا اجرای هنرمند با استفاده از مواد و متریال مرسوم نقاشی و تصویرسازی را در مقابل چشم بیننده قرار می‌دهد.

با این مقدمه، خانه کاریکاتور ایران در تقویم برنامه‌های سالانه خود نمایشگاه‌هایی را تحت عنوان «اصل کار» با هدف بازخوانی ویژگی‌های فنی و تنوع تکنیکی آثار دستی که به عنوان اصول خلق‌ایده‌ها و چالش‌های هنرمندان کارتونیست و کاریکاتوریست مطرح بوده است، برنامه‌ریزی کرده است.

نخستین رویداد «اصل کار» اختصاص به نمایش آثار هنرمندان خارجی دارد که از آرشیو خانه کاریکاتور انتخاب شده است.

این نمایشگاه فرصت ویژه‌ای برای علاقه‌مندان به منظور تجزیه و تحلیل و بررسی تکنیک، فن‌شناسی و روش‌شناسی آثار هنرمندان ملیت‌های دیگر، حول موضوع‌ها و مفاهیم مختلف قرار می‌دهد.

نمایشگاه از ۲۴ مرداد تا ۱۴ مهر ۱۴۰۱ در خانه کاریکاتور ایران دایر خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید، روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۴ و پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا ۱۲ به استثنای روز‌های تعطیل به خانه کاریکاتور ایران به نشانی تهران، خیابان دکتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهید همت، خیابان شهید داود گل نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن(کتابی)، پلاک ۴۴ مراجعه کنند.