«طلیعه مقاومت» در تالار آیینه برج آزادی

«طلیعه مقاومت» در تالار آیینه برج آزادی«طلیعه مقاومت» در تالار آیینه برج آزادی
  • شروع:سه شنبه 03 خرداد 1401
  • پایان:سه شنبه 10 خرداد 1401

در سالروز آزادسازی خرمشهر نمایشگاه عکس «طلیعه مقاومت» با ۴۰ اثر از ۱۰ هنرمند پیشکسوت با همکاری مشترک موسسه هنرمندان پیشکسوت، بنیاد رودکی و مجموعه برج آزادی آغاز به کار کرد.

سیدعباس عظیمی در رابطه با برگزاری این نمایشگاه گفت: «نمایشگاه طلیعه مقاومت یادآوری و تجلیل از جانفشانی و حماسه آفرینی غیور مردان و زنان ایرانی در هشت سال دفاع مقدس است.  

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و سرپرست برج آزادی ادامه داد: «این اتفاق مرور بخشی از تاریخ پر فراز و نشیب کشور در دوران هشت سال دفاع مقدس است که اجازه ندادیم یک وجب از خاک ایران در دست دشمنان باشد.»
 
عظیمی اضافه کرد: «این نمایشگاه مرور ایثار و از جان گذشتگی رزمندگان، ایثارگران و آزادگان و شهدا است. در شرایطی که یک کشور در مقابل خباثت و دشمنی کشورهای بسیاری ایستاد تا امروز ایرانیان با امنیت کامل، آرامش و امید زندگی کنند و باور داشته باشند که می‌توانند با اتحاد و همدلی ایران را بهتر از گذشته بسازند.»

لازم به توضیح است نمایشگاه گروهی «طلیعه مقاومت» با ۴۰ اثر از هنرمندان پیشکسوت، جاویدالاثر کاظم اخوان، مرتضی اکبری، علی جوادیان، سعید صادقی، محمد صیادصبور، محمود حاج‌محمدی ،علی کاوه ، بهرام محمدی‌فرد، شهید محمدحسین مقصودی و زنده‌یاد رسول‌ملاقلی‌پور از ۳ خرداد در تالار آیینه برج آزادی تهران آغاز به کار و تا ۱۰ خردادماه ادامه دارد.