تقلای درونی بر استفاده از نستعلیق در فضایی مدرن و انتزاعی در نمایشگاه «زاویه»

تقلای درونی بر استفاده از نستعلیق در فضایی مدرن و انتزاعی در نمایشگاه «زاویه»تقلای درونی بر استفاده از نستعلیق در فضایی مدرن و انتزاعی در نمایشگاه «زاویه»
  • شروع:جمعه 06 خرداد 1401
  • پایان:چهارشنبه 18 خرداد 1401

نمایشگاه آثار خوشنویسی مهسا دواچی با عنوان «زاویه» در گالری ایده در حال برگزاری است.

زاوایه عنوان نمایشگاه خوشنویسی انفرادی مهسا دواچی است که از ۶ خرداد بر دیوار گالری ایده قرار گرفت.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «پس از سال‌ها ممارست در خوشنویسی، بر آن شدم که از زاویه‌ای متفاوت نظاره‌گر حروف باشم، شیوه‌ای فراتر از ساختارهای تعریف شده در سنّت، به دور از تکرار و تقلید.
در دنیای لایتناهی هنر، زمانی خلاقیت فرصت رشد خواهد یافت که هنرمند بتواند آزادانه، احساس و نگاه خود را به مَنَصه‌ی ظهور برساند. تقّلای درونیِ من بر استفاده از نستعلیق در فضایی مدرن و انتزاعی است. در آثار ارائه‌شده تلاشم بر این بوده است که از ساختار حروف در جهت ایجاد فرم‌هایی نوین که جنبه‌های بصری آن بر قواعد و معنا غالب است، استفاده کنم. در این مسیر، قابلیت نستعلیق را بسیار فراتر از زیبا و قاعده‌مند نوشتنِ مکرّر یافتم که این نگاه منجر به ترکیب‌بندی‌های رهاتری می‌شود.
زاویه‌ی نگاه من به خطی که از کودکی با آن مأنوس بوده‌ام، فارغ از تعاریف گذشته و تکراری امروز بوده و بر اساس حس درونی شکل گرفته و پیش می‌رود.» 

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا ۱۸ خرداد به نشانی تهران، کریمخان زند، خیابان سنایی، خیابان هجدهم، پلاک ۲۶، گالری ایده مراجعه کنند.