نمایشگاه گروهی پوستر تایپوگرافی «عاشورا» درنگارخانه لاله

نمایشگاه گروهی پوستر تایپوگرافی «عاشورا» درنگارخانه لالهنمایشگاه گروهی پوستر تایپوگرافی «عاشورا» درنگارخانه لاله
  • شروع:جمعه 14 مرداد 1401
  • پایان:دوشنبه 24 مرداد 1401

نوشتار جدا از رسالتی که بر عهده دارد (خبررسانی) با تبدیل شدن به یک فرم در ترکیب بندی (کمپوزیسیون) با کل پوستر یگانه شده و به عنوان یک اثر تجسمی مستقل، نقوش ماندگاری را در ذهن مخاطب بر جای می گذارد. به عبارت دیگر پوستر با جدا شدن از موضوع خود همچون هر اثر هنری دیگر فارغ از زمان و مکان باقی می‌ماند.
این نمایشگاه گروهی منتخب آثار نمایشگاه پوستر های تایپوگرافی است که از ورک شاپ طراحی پوستر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سوگواره عاشورایی انتخاب شده است، که با استفاده از خط سعی در خلق اثر کرده است؛ دراین نمایشگاه سعی در نمایش تکنیک های مختلف تایپو گرافی بوده که کنکاشی در رسیدن به ساختار تصویری و بیان دغدغه های درونی هنرمندان متعهد است.

 مناسبت‌های مذهبی امروزه نقش پر رنگ تری در جامعه ایفا می کند، ایرانیان از دیر باز دلباخته ابا عبدالله الحسین و یاران با وفایش بودند حال در این فرصت با استفاده از هنر گرافیک سعی در اثبات این مهم داشته اند؛ سودای رسیدن به جامعه ای حسینی با گره زدن احساسات پاک روح هنرمند می تواند چنین آثار مفهومی و زیبا را خلق کند. 

اسامی هنرمندان شرکت کننده: مطهره آگاهیان، محمد اردلانی، بیتا افخمی، محمد افشار، حمید اقدسی یزدلی، محمد ایمانی راد، نصیر بشیری، محمد بلوریان، علیرضا بیت الهی، علیرضا پوراکبری، محمد رضا حافظی، ایمان خاکسار بنی اسدی، احمد خان بابایی، احمد دیندار، صالح زنگانه، محمد جواد زهادت، حامد سهرابی، سهیل صمدی بهرامی، احمد عزیز پور، پدرام فرخ نیا، حسین کامیابی، عرفان کمالی، علی کیان مهر، احسان مرادی، هادی معزی، محمد مکاریچیان، مهرداد موسوی، مسعود نجابتی.
آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله برگزار می‌شود و نمایشگاه تا ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۸ و پنج شنبه ها ساعت ۹ تا ۱۳ به جز روزهای تعطیل دایر خواهد بود. 
علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید آثار به نگارخانه لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.