نمایشگاه "موازی" به میزبانی مجموعه راگادید گشایش می یابد

نمایشگاه "موازی" به میزبانی مجموعه راگادید گشایش می یابدنمایشگاه "موازی" به میزبانی مجموعه راگادید گشایش می یابد
  • شروع:یکشنبه 02 مرداد 1401
  • پایان:چهارشنبه 19 مرداد 1401

به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه سازی و چیدمان با عنوان موازی با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی روز یکشنبه ۲ مرداد  ماه ۱۴۰۱ در مجموعه راگادید واقع در باشگاه انقلاب تهران گشایش خواهد یافت.

دراین نمایشگاه آثار ۲۲ تن از اساتید و هنرمندان هنرهای تجسمی که به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: مهدی اسماعیل زاده (هومان)، وحید امین، سعیده آرین ، مینا بحرینی، رضا براتی، کامبیز برنجی، سحر خلجی، حسین خوش رفتار رودی، کیوان رحیمی نژاد، سینا سلطانیانی، صابر سلیمانی، محسن سلیمانی، سامان شادانلو (ایلخان)، مهرانگیز شفیعی، امیر حسین صدیق، پرستو عزیزی، مانی کومار، معراج گل زاده، پژمان متقیان، اردشیر میرمنگره، محسن ناصری و بهداد نجفی اسدالهی برای بازدید عموم علاقه مندان به نمایش در می آید.

به گفته بهداد نجفی یکی از نقاط عطف در دوره کاری هنری هر هنرمند دستیابی به شیوه شخصی در فرم، محتوا و یا هردو جنبه است به نحوی که اثر وی خود حکم امضا را پیدا نماید. در این نمایشگاه سعی شده آثاری از هنرمندان و اساتید با شیوه های شخصی منحصر به فرد به موازات یکدیگر در معرض تماشای عموم علاقه مندان قرار گیرد. وی افزود علیرغم تفاوت های فردی در رشته هنری، سبک و شیوه های شخصی خالقان اثر، نمایشگاه آهنگی منسجم داشته و چیدمان آثار مسیری یکپارچه و هدفمند را در پیش روی بازدید کنندگان قرار می دهد.

سعیده آرین مدیر هنری این رویداد در ادامه گفت: هنرمندان معاصر می کوشند به واسطه خلق آثار هنری تعریفی شخصی از «اصالت» ارائه دهند. مفهوم «اصالت اثر»  سبب شده هر هنرمند کانسپت و فضای شخصی را دنبال کند که «شبیه هیچکس» نیست. شبیه دیگری نبودن، شبیه خود بودن  پدیده ای است که سابق بر این موضوعیتی نداشت، امروزه دغدغه هنرمند معاصر پیش و پس از خلق اثر هنری است.

  در نمایشگاه موازی آثار بیان گر «اصالت فردی» هنرمندان نقاش و مجسمه ساز ایرانی با نیم نگاهی به «اصالت جمعی» نمایش داده شده است.

این رویداد هنری که توسط موسسه هنری خوانش معاصر با مشارکت موسسه فرهنگی فرادید هنر فردا برگزار می گردد تا ۱۹ مرداد ماه همه روزه از ۸ صبح تا ۸ شب در مجموعه راگادید پذیرای بازدید کنندگان می باشد.