نمایشگاه پنج نفره «کاتارسیس» در گالری شیدایی

نمایشگاه پنج نفره «کاتارسیس» در گالری شیدایینمایشگاه پنج نفره «کاتارسیس» در گالری شیدایی
  • شروع:جمعه 17 تیر 1401
  • پایان:جمعه 07 مرداد 1401

نمایشگاه «کاتارسیس» با آثاری از انیس بیک‌زاده، مریم رادمهر، دنیا رستمی، هستی طباطبایی و فاطمه منصوری از ۱۷ تیر تا ۷ مرداد در گالری شیدایی در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. 

دنیا رستمی درباره این نمایشگاه گفت: «کاتارسیس» به معنای تزکیه و عنوان نخستین نمایشگاه گروهی جمع ۵ نفره ما است. در این نمایشگاه ۲۰ اثر نقاشی، حجم و ویدئو آرت به نمایش گذاشته می‌شود.

رستمی بیان کرد: این گروه را اواخر شهریورماه سال گذشته پس از فراگیری بیماری کرونا با حضور ۴ نفر شکل دادم. اعضای گروه هر یک در گوشه‌ای از جهان زندگی می‌کنند و سعی کردیم با وجود اختلاف زمان و مکان سر ساعت‌های معینی با هم ارتباط بگیریم، موسیقی مشترکی گوش بدهیم و سعی کنیم فضا‌های مشترکی را ایجاد کنیم و با هم فعالیت‌هایی برای گسترش دایره‌المعارف ذهنی هنرمان داشته باشیم. در فروردین امسال مریم رادمهر نیز به جمع ما پیوست.

وی ادامه داد: به مرور به واسطه دغدغه‌های مشترکی که با هم داشتیم، تصمیم گرفتیم که حول محور موضوع زن و رنج مشترکی که هر یک به نوعی در زندگی‌مان تجربه کرده‌ایم آثاری را تحت عنوان کاتارسیس که به معنای تزکیه است، خلق کنیم و تعدادی از آثاری که در این مقطع زمانی خلق کرده‌ایم را در قالب نمایشگاه گروهی به نمایش می‌گذاریم.

دنیا رستمی عنوان کرد:‌ وجه اشتراک تشکیل این گروه همکلاسی بودن در دانشگاه هنر و تداوم دوستی‌مان بوده است. امیدوارم فعالیت گروه ما تداوم داشته باشد و به مرور شاهد برپایی نمایشگاه‌های انفرادی و جمعی، گروه‌مان در سایر شهر‌های ایران و خارج از کشور باشیم.

نمایشگاه «کاتارسیس»  از ۱۷ تیرماه تا ۷ مردادماه، روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۹.۳۰ در گالری شیدایی به آدرس تهران، میدان بهارشیراز، رو به روی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد ۱ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.