نمایشگاه گروهی خوشنویسی و نقاشی‌خط «سوگنامه» در فرهنگسرای اندیشه

نمایشگاه گروهی خوشنویسی و نقاشی‌خط «سوگنامه» در فرهنگسرای اندیشهنمایشگاه گروهی خوشنویسی و نقاشی‌خط «سوگنامه» در فرهنگسرای اندیشه
  • شروع:یکشنبه 27 شهریور 1401
  • پایان:پنجشنبه 14 مهر 1401

نمایشگاه گروهی آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط «سوگنامه» به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۷ در نگارخانه اندیشه برگزار شد. در این نمایشگاه، فرازهایی منتخب از زیارت «ناحیه مقدسه» که توسط جمعی از هنرمندان رشته‌های خوشنویسی و نقاشی خط نوشته شده است، در معرض دید عموم قرار دارد.

«سوگنامه» شامل ۶۰ اثر خوشنویسی با هدف نهادینه‌سازی فرهنگ دعا، نیایش و ارتباط با خدا و بهره‌مندی هرچه بیشتر از متون ارزشمند دینی به ویژه زیارت مشهور «ناحیه مقدسه» است که با خطوط نسخ، ثلث، نستعلیق، محقق، شکسته نستعلیق و نقاشی‌خط در ابعاد مختلف در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت. همچنین مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان این فراخوان در روز اختتامیه برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه گروهی از روز یکشنبه ۲۷ شهریورماه در نگارخانه اندیشه آغاز شده و تا ۱۴ مهرماه برقرار است. علاقه‌مندان برای بازدید از آن می‌توانند از ساعت ۹ الی ۲۰ به نگارخانه اندیشه واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سید خندان بوستان شهید منفرد نیاکی فرهنگسرای اندیشه مراجعه کنند.