«وقفه» در گالری شلمان

«وقفه» در گالری شلمان«وقفه» در گالری شلمان
  • شروع:شنبه 26 شهریور 1401
  • پایان:چهارشنبه 30 شهریور 1401

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های مهتاب علی‌آبادی به نام «وقفه» جمعه ۲۵ شهریورماه در گالری شلمان افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه تا ۳۰ شهریورماه ادامه دارد.

در بیانیه این نمایشگاه نوشته شده است: «هیچ‌چیز قابل‌پیش‌بینی و دست‌کم قابل برنامه‌ریزی نیست و رخدادهای بسیاری ممکن است مانع از افتادن آنه مهم و موردنظر شوند.

وقتی در زندگی چیزی به نام «شانس یار نبود» مقدم باشد بر تمام عوالم، احساسات، چارچوب‌ها و منطق جاری، باید «انتظار»، حجم وسیعی از زندگی را فرا گرفته باشد و مگر به انتظار همان اتفاق نیفتاده نیست که منتظر ثانیه‌ای بعدتریم؟ انتظاری که انتظارهای آتی را یا در ریشه می‌خشکاند و یا تولدی نو به وجود بالقوه‌شان می‌دهد!

مجموعه «وقفه» را در روزهایی که به سختی‌شان واقف بودم و خواسته بودم بجنگم، نقاشی کرده‌ام. این مجموعه برگرفته از تقریبا صد اثر کاغذی و مقوایی است که با متریال اکرلیک و راپید کار شده و به خاطر لت بودن آثار، هدف مشخصی را در خود جا داده است. هدف از اجرای لت در این آثار نشان از توقفی کوتاه میان مرگ و زندگی است که به واسطه سختی «انتظار» بر یک انسان تحمیل می‌شود.

از ۱۰۰ اثر موجود، ۲۶ اثر منتخب در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است که اغلب رویه‌ای سوررئالیستی دارند.»

علاقه‌مندان برای بازدید از «وقفه» می‌توانند از ۲۶ تا ۳۰ همه روزه، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران، میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبار غربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ مراجعه کنند.