نمایشگاه آثار برگزیده مهرواره بین‌المللی نقاشی اربعین برپا می‌شود

نمایشگاه آثار برگزیده مهرواره بین‌المللی نقاشی اربعین برپا می‌شودنمایشگاه آثار برگزیده مهرواره بین‌المللی نقاشی اربعین برپا می‌شود
  • شروع:چهارشنبه 23 شهریور 1401
  • پایان:چهارشنبه 06 مهر 1401

نمایشگاه آثار برگزیده مهرواره بین‌المللی نقاشی اربعین در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

به گزارش سایت مجله هنرهای تجسمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، اربعین سال ۱۳۹۹ آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری استان اصفهان در راستای اهمیت و توسعه روزافزون فرهنگ عاشورایی در میان کودکان و نوجوانان از طریق رشته نقاشی، علاقه‌مندان کودک و نوجوان را به چالش اربعینی دعوت کرد.

فراخوان بین‌المللی «نقاشی اربعین» با هدف نشر، ترویج و گسترش فرهنگ غنی و والای اربعین و عهد و پیمان با شهدا، تحکیم و نمایش پیوندهای عمیق از عاشورا تا ظهور منجی و ایجاد بستر مناسب برای درک و تفکر عمیق و ظهور و شکوفایی استعدادهای هنری نسل آینده‌ساز جهان اسلام به‌ویژه شیعه اعلام شد.

با اعلام فراخوان از بین ۲ هزار اثر رسیده، ۱۰۰ اثر از طرف هیات داوران انتخاب شد و در پایان تعداد ۸۰ اثر در نمایشگاه آثار برگزیده مهرواره بین‌المللی نقاشی اربعین در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

آیین گشایش این نمایشگاه چهارشنبه ۲۳ شهریور ساعت ۱۱ صبح در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند ساعت ۸ تا ۱۸ روزهای ۲۲ شهریور تا ۶ مهر ۱۴۰۱ برای بازدید به مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب مراجعه کنند.